22:55 11 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Politika
Saņemt īso saiti
37

ASV jaunievēlētā prezidenta lēmums atsaukt diplomātus no vairākām pasaules valstīm, iespējams, liecina par jaunas ēras sākumu un Vašingtonas vēlmi stingrāk aizsargāt savas intereses.

Donalda Trampa pagaidu štābs devis rīkojumu pirms jaunā valsts vadītāja inaugurācijas atsaukt visus Savienoto Valstu vēstniekus, kuru iecelšanai amatā bijuši politiski motīvi. Šim lēmumam ir vismaz divi aspekti, sarunā ar Sputnik Azerbaidžāna paskaidroja analītiskā centra "Austrumu un Rietumu stratēģija" ģenerāldirektors Dmitrijs Orlovs.

Eksperts pauda viedokli, ka politisku motīvu dēļ ieceltās amatpersonas parasti nav profesionāli diplomāti, jeb ir tik profesionāli, ka spēj sabotēt savas priekšniecības lēmumus tā, ka neviens to nepamanīs. It īpaši gadījumā, ja šī priekšniecība viņiem nepatīk. 

Pēc politologa domām, gan vieni, gan otri nodara nopietnu kaitējumu savu valstu tēlam. Domājams, Tramps to saprot, tāpēc cenšas novākt tos, kas varētu viņam traucēt pasludināto ārpolitisko mērķu īstenošanas darbā.

"Pagaidām mēs nezinām, kādu valstu vēstnieki tiks atsaukti, tāpēc patlaban ir grūti spriest, kuri vēstnieki Obamas laikā iecelti politisku motīvu dēļ," – paskaidroja Orlovs.

Pie tam, pēc Sputnik sarunbiedra domām, varētu domāt, ka ASV pāriet pie savu interešu stingrākas aizsardzības, ja vien Tramps iepriekšējo vēstnieku vietā neiecels jaunus politiski motivētus diplomātus.

Dmitrijs Orlovs uzsvēra, ka superlielvalstij, par kādu sevi pasludina Savienotās Valstis, tā ir ikdienišķa parādība. Taču to valstu līderiem, kurās vēstnieki tiks nomainīti, būtu jāpadomā, jo amerikāņu diplomāti vienmēr bijuši slaveni ar savu prasmi panākt to, kas vajadzīgs tieši Amerikai.

Politologs atgādināja, ka frāze "lielās rungas politika" iegājusies ne tik daudz amerikāņu prezidenta Teodora Rūzvelta dēļ, kurš reiz izteicās: "Runā maigi, taču aiz muguras turi lielu rungu," cik amerikāņu diplomātu dēļ, kuri prasmīgi īstenoja šo politiku.

Pēc temata

Trampa līdzgaitnieks prognozē iespējamu Obamas rīkojumu atcelšanu
Kāpēc elektori nostājās Trampa pusē
Tramps par kiberuzbrukumiem
Ziņas par Krievijas kiberuzbrukumiem Tramps nosaucis par "raganu medībām"

Galvenie temati