22:34 20 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.2051
  • RUB92.2786
Ekonomika
Saņemt īso saiti
Baltkrievijas būt vai nebūt (94)
118

Ekonomikas zinātņu doktors brīdināja, kādas sekas nesīs sankcijas, ko Latvija ievieš pret Baltkrieviju, ņemot vērā nerimstošos protestus pēc vēlēšanām.

RĪGA, 1. septembris – Sputnik. Baltijas valstis informēja, ka ieviesušas sankcijas pret 30 Baltkrievijas amatpersonām, kuru vidū ir arī valsts prezidents Aleksandrs Lukašenko. Lietuvas valsts vadītājs Gitans Nausēda apgalvoja, ka vēlāk sankciju saraksts, iespējams, tiks paplašināts.

Jebkādi Baltijas valstu lēmumi par ierobežojumiem pret Baltkrieviju nozīmē, ka tās šauj pašas sev kājā, sarunā ar Sputnik Latvija konstatēja Krievijas Baltijas pētījumu asociācijas prezidents, ekonomikas zinātņu doktors, Sanktpēterburgas valsts universitātes profesors Nikolajs Meževičs.

"Iedomājieties, ka jūs esat Grieķijas ārlietu ministrs. Kādas jums patlaban ir problēmas? To ir pietiekami: problēmas ar Turciju, finansiālie jautājumi, attiecības ar Berlīni un Vašingtonu, tikai ne Baltkrievija. Ja jūs esat Itālijas premjerministrs, jūs interesē Covid-19 jautājumi, budžeta attiecības ar ES un bēgļi, bet Baltkrievijas problēmas jums nav. Toties poļiem, lietuvuešiem, latviešiem un igauņiem Baltkrievija – tas ir pašnožēlas moments. Ja nav pašiem savu sasniegumu, ķeramies pie Baltkrievijas problēmas," konstatēja Meževičs.

Eksperts norādīja, ka mēģinājums vērst spiedienu pret Baltkrievijas vadību ir mēģinājums celt prestižu vēlētāju acīs, un pret to jāizturas filozofiski.

"Nedomāju, ka Lietuva bez NATO sankcijas ir gatava pieteikt karu Baltkrievijai, bet visi pārējie trakie lēmumi – tas ir šāviens sev pašam kājā. Lietuva uz pusi aizvērs Klaipēdas ostu, bet Latvija baltkrievu kravas nesaņems – pēc strīdiem par tarifiem tās aizies uz Ustjlugu," brīdināja Meževičs.

Baltkrievijā nerimst protesti pēc prezidenta vēlēšanām, kurās, saskaņā ar CVK datiem, uzvarēja Lukašenko. Opozīcija rezultātiem nepiekrita un aicināja balsot vēlreiz. Ar mērķi "nodot varu" Baltkrievijā radīta opozīcijas koordinācijas padome. Ģenerālprokuratūra uzskata, ka tā apdraud Baltkrievijas valstiskumu un ierosināja krimināllietu.

Brisele atteikusies atzīt prezidenta vēlēšanu rezultātus un atbalstīja individuālo sankciju ieviešanu sakarā ar vardarbību pret demonstrantiem un, pēc ES domām, ar vēlēšanu falsifikāciju. Patlaban Eiropas Padome saskaņo sankciju sarakstu, kas, domājams, tiks vērsts pret 20 Baltkrievijas amatpersonām.

Temats:
Baltkrievijas būt vai nebūt (94)

Pēc temata

"Lukašenko nekad nepiedos": Lietuva var zaudēt "ekonomikas dievu"
Lietuvas ārlietu ministrs vīlies par ES sankciju mērogu pret Baltkrieviju
Lukašenko neapmeklēs Latviju, lai apspriestu tranzītu un BelAES: Baltija ievieš sankcijas
Politologs: tikšanās Lietuvā parādīja, kas ir Baltkrievijas notikumu pasūtītājs
Tagi:
sankcijas, Baltkrievija, Baltija

Galvenie temati