16:30 15 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1964
  • RUB90.5504
Ekonomika
Saņemt īso saiti
47

Ķīna ir neapmierināta ar to, ka amerikāņu partneri atļaujas pārkāpt pieļaujamās robežas.

RĪGA, 27. jūnijs – Sputnik. Ķīna brīdinājusi ASV par to, ka iejaukšanās valsts iekšējās lietās var kaitēt tirdzniecības darījumam, vēsta Sputnik Baltkrievija, atsaucoties uz izdevumu Wall Street Journal.

Mediji vēsta, ka Ķīna "sākusi paklusām ziņot Vašingtonai", ka gadījumā, ja ASV valdība joprojām iejauksies jautājumos, ko skart ir aizliegts, tas var apdraudēt lauksaimniecības un citu preču iepirkumus, ko Ķīna veic ASV tirdzniecības darījuma pirmā posma ietvaros. Viens no strīdīgajiem jautājumiem ir Hongongas un Taivānas neatkarība un ASV lēmums ieviest sankcijas par uiguru tiesību pārkāpumiem.

Neapmierinātību ar amerikāņu partneru darbībām aizvadītajā nedēļā pauda Ķīnas Komunistiskās partijas CK politbiroja loceklis Jans Czeči, kurš kontrolē starptautiskos jautājumus. Tiekoties ar ASV valsts sekretāru Maiku Pompeo, Czeči uzsvēra, ka pusēm ir "jāstrādā kopā".  Tā Pekina lika saprast Vašingtonai, ka nav ieteicams pārkāpt pieļaujamās robežas.

Iepriekš ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo informēja, ka ASV ievieš vīzu ierobežojumus Ķīnas Komunistiskās partijas ierēdņiem par "Honkongas autonomijas graušanu un cilvēktiesību pārkāpumiem". Vīzu ierobežojumus pret ierēdņiem, ko Vašingtona ieviesa Honkongas dēļ, Ķīnas vēstniecība ASV nosauca par kļūdainu risinājumu un aicināja to atcelt.

15. janvārī Ķīna un ASV parakstīja vienošanos par tirdzniecības darījuma pirmo fāzi. Ķīna piekritusi palielināt ASV ražotās produkcijas iepirkumus par 76,6 miljardiem dolāru pirmajā vienošanās darbības gadā un par 123,3 miljardiem – otrā gada laikā. Runa ir ne tikai par lauksaimniecības produkciju, bet arī citām precēm.

Pēc temata

ASV apdomā tādu atriebību, lai Ķīna apskaustu Krieviju
Donalds Tramps izvirzījis ultimātu PVO
Tramps anonsējis "spēcīgu" atbildi Ķīnai par rīcību Honkongā
Jaunā "ļaunuma impērija": profesors pastāstīja, ar ko Ķīna aizkaitinājusi ASV
Tagi:
tirdzniecība, Ķīna, ASV

Galvenie temati