13:59 20 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Ekonomika
Saņemt īso saiti
39

Valsts budžeta kopējiem ienākumiem šogad vajadzēja sastādīt 10,5 miljardus eiro, tomēr jau tagad ir skaidrs, ka tāda summa netiks saņemta. Gada pirmajā pusē veidojušies vērā ņemami zaudējumi.

RĪGA, 11. jūnijs — Sputnik. Šī gada pirmo piecu mēnešu laikā Latvijas budžetā saņemtie naudas līdzekļi ir par 6% mazāki nekā bija plānots, raksta jauns.lv atsaucoties uz Valsts ieņēmumu dienestu (VID).

Saeimas Budžeta un finanšu komisijas sēdē 10. jūnijā tika nosaukta summa, kas nonākusi valsts budžetā līdz 2020. gada jūnijam. Tā sastāda tikai 3,9 miljardus eiro – 94% no plānotā.

Savukārt finanšu ministrs Jānis Reirs informēja, ka 2020. gada maijā budžets nav saņēmis 200 miljonus eiro, bet martā un aprīlī kopā nav saņemti 100 kmiljoni eiro. Tātad vīrusa Vocid-19 pandēmijas radītās krīzes dēļ valsts budžets zaudējis 300 miljonus eiro.

Iepriekš vēstīts, ka Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš pēc koalīcijas sēdes informēja, ka krīzes pārvarēšanai un ekonomikas atveseļošanai nākamo divu gadu laikā būs pieejami 2 miljardi eiro.

"Ja pagājušajā nedēļā pieņēmām lēmumu par to, kā naudu ieguldīt, tad tagad būs konkrēti par kategorijām. Nauda būs sadalīta aptuveni trīs vienādās daļās starp pabalstiem, infrastruktūru un modernizāciju. Domāju, ka varēsim ieviest skaidrību par to, kā varēs pārvarēt krīzi," atzīmēja premjers Kariņš.

Pēc temata

Kā mainījies darba tirgus Latvijā: patlaban pieprasītākās profesijas
Kariņš apsolījis palielināt algas mediķiem nākamgad
Krištopāns: valdība slīcina ekonomiku, valsts nākotne – medīt zaķus
Tagi:
Valsts ieņēmumu dienests, ekonomiskā krīze, Latvija

Galvenie temati