06:51 16 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2123
  • RUB89.6216
Ekonomika
Saņemt īso saiti
82

Puse Latvijas uzņēmuma "Karavela" ražoto zivju konservu tagad tiek pārdoti Zviedrijā, Dānijā, Lielbritānijā un Vācijā.

RĪGA, 15. maijs – Sputnik. Zivju konservu ražotājs "Karavela" pērn palielināja apgrozāmos līdzekļus līdz 51,69 miljoniem eiro, kas ir par 24% vairāk, nekā 2018. gadā, tādējādi kompānija sasniegusi maksimālo rādītāju savā pastāvēšanas vēsturē, vēsta Dienas Bizness.

Kompānijas peļņa 2019. gadā pieaugusi vairāk nekā 3,3 reizes, sasniedzot 5,08 miljonus eiro.

Pēc kompānijas līdzīpašnieka Andra Bites sacītā, 2019. gada rādītāji pārsniedza prognozētos gan apgrozījumā, gan peļņā. To izdevies panākt pateicoties uzņēmuma darba optimizācijai, pareizi izvēlētiem tirgiem un jaunu produktu ieviešanai.

Kompānijas mārketinga direktors Jānis Endele atzīmēja, ka pērn uzņēmums veiksmīgi uzsāka vairāku savu orģinālo produktu ražošanu un realizāciju – ar tirdzniecības tīklu Lidl, Aldi un citu starpniecību. Pēc viņa teiktā, Vācijas tirgū kompānija veiksmīgi strādā ar savu zīmolu "Larsen" ("Karavela" 2019. gadā nopirka zivju pārstrādes kompāniju "Larsen Danish" – red.), savukārt tradicionālajos tirgos palielinājies realizācijas apjoms ar visiem pazīstamo preču zīmi "Kaija".

Uzņēmumā pastāstīja, ka 2019. gadā saražoja vairāk nekā 71,6 miljonus konservu bundžu, kuras tika pārdotas 39 pasaules valstīs. Pērn eksports sastādīja 91% no uzņēmuma kopējām pārdošanām, lielākie noieta tirgi bija Zviedrija, Dānija, Lielbritānija un Vācija. Šajās valstīs tika pārdots 51% no visiem pārdotajiem "Karavela" konserviem.

Šī gada pirmajos četros mēnešos kompānijas apgrozījums sastādīja 22,02 miljonus eiro, kas ir par 22% vairāk, nekā analoģiskā periodā 2019. gadā.

SIA "Karavela" ir vienīgais Latvijas uzņēmums, kuram "Rosseļhoznadzor" atļāva atjaunot šprotu piegādi Krievijā, aizliegums bija spēkā no 2015. gada jūnija sistemātisku pārkāpumu dēļ, kurus iestāde atklāja inspekcijas laikā, kā arī saistībā ar to, ka produkcijas sastāvā tika pārsniegts kancerogēnās vielas benzopirēna līmenis.

Pēc temata

Šprotes valsts rezervēm: Latvijas zivju pārstrādātājs netiek galā ar pasūtījumu vilni
Zivis vispār kūpināja? "Roskontroļ" izpētīja Latvijas šprotes
Cilvēki nevēlas likt šprotes bundžās. "Gamma-A" slēgs ražotni Rīgā
Šprotes – ķīmisks un bioloģisks ierocis
Tagi:
eksports, Latvija, zivrūpniecība

Galvenie temati