23:30 11 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Ekonomika
Saņemt īso saiti
34

Lauksaimniecības subsīdiju līmenis Baltijas valstu zemniekiem ir bijis viszemākais jau kopš šo valstu iestāšanās Eiropas Savienībā 2004. gadā.

RĪGA, 5. decembris — Sputnik. Baltijas valstu lauksaimniecības organizācijas pieprasījušas no Briseles līdztiesīgu attieksmi pret zemniekiem Igaunijā, Latvijā un Latvijā tiešo maksājumu sadalē atbilstoši Eiropas Savienības lauksaimniecības politikai laika posmā no 2021. līdz 2027. gadam, vēsta ERR.

Saskaņā ar ES septiņu gadu budžeta projektu, ko Eiropas Komisija iesniedza 2018. gada maijā, izdevumus lauksamniecības subsīdijām Eiropas Savienības valstīm plānots samazināt par 5%.

Publiskajā vēstulē Eiropas Padomes, Eiropas Komisijas un Eiropas Parlamenta vadītājiem uzsvērts, ka lauksaimniecības subsīdiju līmenis Baltijas valstu zemniekiem ir bijis viszemākais jau kopš šo valstu iestāšanās Eiropas Savienībā 2004. gadā, un pēdējos gados sasniedzis tikai 54-60% no kopējā līmeņa.

Vienlaikus klimatisko apstākļu dēļ ražošanas izdevumi šajās valstīs ievērojami pārsniedz vidējo rādītāju ES.

Līdzīgas prasības Baltijas valstu lauksaimnieki regulāri izvirzījuši Eiropas varasiestādēm arī agrāk, turklāt vairākas reizes ar traktoriem ieradušies Briselē un organizējuši demonstrācijas.

Tagadējā vēstule radusies tāpēc, ka 1. decembrī nomainījusies Eiropas Savienības institūtu vadība, turklāt 12. decembrī notiks Eiropas Padomes sēde.

Pēc temata

Izdevumi bezdarbam un klimatam: ES saskaņots budžets 2020. gadam
Politico: ko ES dalībvalstis grib no jaunā Eiropas Savienības budžeta
Eiropas Savienība dod par maz naudas Latvijas zemniekiem

Galvenie temati