16:32 14 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1329
  • RUB80.1470
Ekonomika
Saņemt īso saiti
44

Krievijas holdings "Gazprom" gatavs pārdot Latvijas kompānijas "Conexus Baltic Grid" akciju paketi. Minimālā cena – 70 miljoni eiro.

RĪGA, 4. decembris — Sputnik. "Gazprom" izstādījis pārdošanai tam piederošo Latvijas GTS operatora "Conexus Baltic Grid" akciju paketi. Izsole notiks elektroniskajā tirdzniecības vietā, teikts kompānijas materiālos.

Krievijas holdings izstādījis pārdošanai 13 566 701 uzņēmuma "Conexus Baltic Grid" akcijas - 34,09911% Latvijas uzņēmuma statūtkapitāla.

Pieteikumu pieņemšana sākusies 29. novembrī un noslēgsies 26. decembrī. Atklātā izsole notiks 30.decembrī elektroniskā formā pēc kombinētās shēmas (sākumcenas pakāpeniska samazināšana līdz minimālajai cenai, pēc tam – izsoles cenas pakāpeniska palielināšana). Sākumcena – 79 miljoni eiro, minimālā cena – 70 miljoni eiro. Sākumcenas samazināšanas solis – 1 miljons eiro, cenas paaugstināšanas solis – 500 tūkstoši eiro.

"Conexus Baltic Grid" ir dabasgāzes transportēšanas un glabāšanas uzņēmums, kas saņēma maģistrālos gāzesvadus un Inčukalna pazemes gāzes glabātavu. Gaso — sadales pakalpojumu operators.

Enerģētikas likums paredz, ka līdz 2018. gada sākumam "Conexus Baltic Grid" bija jāpārdod, lai tās akcionāri nebūtu saistīti ar "Latvijas gāze" īpašniekiem.

2017. gada nogalē AS "Augstsprieguma tīkls" izpirka divas "Conexus Baltic Grid" akciju paketes — 18,31% akciju, kas piederēja vācu akcionāram Uniper Ruhrgas International GmbH (Uniper) un 16,05% akciju, kas piederēja Itera Latvija. Abu no Itera Latvija un Uniper izpirkto akciju pakešu cena sastādīja 57,394 miljonus eiro. Patlaban AST pieder 34,36% akciju.

Vēl 34,1% "Conexus Baltic Grid" akciju pieder Krievijas holdingam "Gazprom", kas līdz šim tās nav pārdevis, lai arī izstājies no "Conexus Baltic Grid" padomes.

Iepriekš avīze "Kommersant" rakstīja, ka "Gazprom" ir gatava pārdot savu "Conexus Baltic Grid" akciju paketi, taču gaida labu piedāvājumu. Latvijas likums par gāzes tirgus liberalizāciju paredz valsts pirmtiesības gāzes transporta un gāzes sadales uzņēmumu akciju un aktīvu izpirkšanai, taču valsts piedāvātā cena "Gazprom" neapmierināja.

Pēc temata

"Sāksies gāzes karš": Krievijas senators par Naftogaz prasības iesniegšanu Latvijas tiesā
Naftogaz cenšas panākt Gazprom aktīvu arestu Latvijā
Latvijas Gāze: mēs pārdodam Gazprom gāzi, Polijas un Somijas tirgus mums ir tieši laikā

Galvenie temati