06:02 22 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB89.6369
Ekonomika
Saņemt īso saiti
51

Madlienas pagasta iedzīvotāji bija satraukti par smaku, troksni un kravas automašīnām, bet Ogres novada pašvaldība atbalstījusi putnu fabrikas projektu.

RĪGA, 7. septembris — Sputnik. Ukrainas kompānija "Ovostar Union" beidzot atradusi vietu putnu fabrikai Latvijā, taču, iespējams, tas nav uz ilgi laiku, vēsta BNN.

Latvijas olu ražotāju asociācija nosūtījusi vēstuli Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB), kurā lūdza pievērst uzmanību faktam, ka Ogres novada dome atļāvusi uzņēmumam "Gallusman", Ukrainas olu ražotāja "Ovostar Union" pārstāvim, iegūt īpašumā zemi Madlienas pagastā.

Asociācija uzskata, ka "Gallusman" neatbilst nevienam no likumā "Par zemes privatizāciju lauku apvidos" uzskaitītajiem subjektiem, lai šis uzņēmums varētu iegādāties Latvijas zemi.

""Gallusman" nebija tiesīga iegādāties īpašumā nekustamo īpašumu Ogres novadā, un Ogres novada domes piekrišana tika izsniegta pretēji likumā noteiktajam aizliegumam. Tāpēc mēs aicinām KNAB veikt pārbaudes saistībā ar zemes iegādi Ogres novadā," pauda Latvijas Olu un putnu gaļas ražotāju asociācijas izpilddirektore Anna Ērliha.

Atbildes vēstulē KNAB norādīja, ka norādītajā jautājumā sākta pārbaude.

Atgādināsim, ka kompānija Ovostar Union izskatīja trīs iespējamās vietas putnu fabrikas būvniecībai – Valgas novadā, Tukuma novada Jaunsātu pagastā un Ogres novada Madlienas pagastā.

Pērnā gada maijā Valkas apkaimē tika izvēlēts zemesgabals, taču izvietot tur tik lielu ražotni neļāva normatīvi: nepatīkama smaka no putnu aplokiem sasniegtu tuvākās apdzīvotās vietas. Tad tika izvēlēts jauns zemesgabals Valkas novadā, taču arī to iegūt savā rīcībā neizdevās. Šis meža zemesgabals pieder valstij, nevis pašvaldībai.

Pēc tam tika izskatīts putnu fabrikas celtniecības variants Tukuma novadā. Taču ar izvēlēto zemesgabalu atkal radās grūtības – tas atrodas netālu no Jaunsātu karjera – populāras pilsētnieku peldvietas. Turklāt investori vēlējās iegūt zemesgabalu savā īpašumā, taču dome investoriem atteica.

Arī Madlienas pagasta iedzīvotāji bija satraukti par fabrikas radīto smaku, graudu dzirnavu radīto troksni, mēslu pārstrādi, kravas automašīnu satiksmi un citiem jautājumiem, taču izrādījies, ka Ogres novada pašvaldība projektu atbalstījusi.

Pēc temata

Ukrainas olas nelaiž Latvijā: Ovostar saņem atteikumu pēc atteikuma
Trešo reizi gada laikā: Ukraina eksportējusi uz Latviju ar salmonellozi inficētas olas
Latvijas lauksaimnieki sūdzas par olu piegādātājiem no Ukrainas

Galvenie temati