07:18 31 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Ekonomika
Saņemt īso saiti
18

Otrdien Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida izsludināja grozījumus, kuri paredz alkohola akcīzes samazināšanu. Latvija nevēlas atpalikt.

RĪGA, 20. jūnijs — Sputnik. Saeima plāno pieņemt lēmumu par stipro alkoholisko dzērienu akcīzes nodokļa likmes samazināšanu sēdē 20. jūnijā, vēsta Baltic Course.

Vakar premjerministrs Krišjānis Kariņš pavēstīja, ka Saeimas lēmums par alkohola akcīzes samazināšanu varētu stāties spēkā jau augustā, un Saeimas Budžeta un finanšu komisijas locekļi ar balsu vairākumu apstiprināja likuma "Par akcīzes nodokli" grozījumu iekļaušanu parlamenta šīsdienas sēdes dienas kārtībā.

Grozījumi izstrādāti sadarbībā ar Finanšu ministriju un paredz stipro alkoholisko dzērienu akcīzes nodokļa likmes samazināšanu aptuveni par 23% no 1. jūlija. Patlaban likums paredz, ka stipro alkoholisko dzērienu akcīzes nodokļa likme par 100 litriem absolūta spirta sastāda 1840 eiro, no 1. jūlija – 2025 eiro, bet pēc grozījumu pieņemšanas tā kritīsies līdz 1564 eiro.

Komisija lūgs steidzami apstiprināt likumprojektu – jau šodien to plānots izskatīt divos lasījumos. Domājams, grozījumi varēs stāties spēkā nākamajā dienā pēc to pasludināšanas.

Komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bordāns paziņoja, ka Igaunija ļoti ātri pieņēmusi grozījumus likumā par akcīzes nodokli, kuri ietekmē nodarbinātību Latvijas pierobežas rajonos un ienākumus valsts budžetā.

13. jūnijā Igaunijas parlaments plenārsēdē pieņēma grozījumus likumā par akcīzēm alkoholiskajiem dzērieniem, tabakai, degvielai un elektrībai. Tie paredz, ka no 1. jūlija akcīzes likmes alum, sidram un stiprajiem alkoholiskajiem dzērieniem Igaunijā samazinās par 25%. Likumprojekta paskaidrojuma rakstā minēts, ka akcīzes likmju samazināšanas mērķis ir dot uzņēmējiem iespēju samazināt alkohola cenas, lai ierobežotu pierobežas alkohola tirdzniecību Latvijā, kas pieaugusi kopš 2015. gada.

Otrdien, 18. jūnijā Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida izsludināja minētos grozījumus.

Pēc temata

Igaunijas valdība atbalstījusi vērienīgu alkohola akcīzes samazināšanu
Latvija nevēlas pazaudēt alkotūristus un ir gatava samazināt akcīzes nodokli alkoholam
Latvija pazaudēs ienākumus no igauņu alkotūrisma: ko lai dara ar akcīzēm
Kopā uz Latviju: igauņi protestē pret akcīzes politiku

Galvenie temati