12:05 29 Februāris 2020
Tiešraide
  • USD1.0977
  • RUB73.6096
Ekonomika
Saņemt īso saiti
68

Par labāko investīciju veidu Latvijas iedzīvotāji uzskata nekustamos īpašumus, par sliktāko – obligācijas.

RĪGA, 12. maijs – Sputnik. Saskaņā ar Swedbank rīkotās aptaujas datiem, Latvijas iedzīvotāji uzskata, ka labākais naudas ieguldīšanas veids ir nekustamie īpašumi, raksta Dienas Bizness.

Šādu viedokli izteikuši 47% aptaujāto.

Otrajā vietā – ieguldījumi zeltā, par labu šādam investīciju veidam izteikušies 28% respondentu.

16% izvēlētos ieguldīt uzkrājumus 3. pensiju līmenī.

Saskaņā ar mājsaimniecību ieguldījumu statistiku, to kopējais apjoms divu gadu laikā palielinājies par miljardu eiro – no 5,8 miljardiem 2017. gada februārī līdz 6,9 miljardiem 2019. gada februārī.

Taču, kā norāda Swedbank pārstāvis, cilvēku pieredze atšķiras no minētā priekšstata.

"Atbildot uz jautājumu par ieguldīšanas pieredzi, cilvēki visvairāk ir minējuši bankas krājkontu (38%) un pensiju trešo līmeni (29%), kura popularitāte, salīdzinot ar 2015. gada datiem, ir pieaugusi par deviņiem procentpunktiem. Kopumā redzams, ka, pieaugot brīvo līdzekļu apjomam, gadu no gada pieaug to cilvēku skaits, kuri izmanto kādu no ieguldījumu veidiem – 2019. gadā tādu jau bija 76%," pastāstīja Swedbank Apdrošināšanas un investīciju nozares vadītājs Kristaps Kopštāls.

Tiešās investīcijas vērtspapīros-akcijās (12%), investīcijas fondos (7%) vai obligācijās (3%) iedzīvotāji retāk uzskata par labākajiem ieguldījuma veidiem. Taču pēdējā gada laikā ieguldījumi uzņēmumu akcijās piedzīvojuši būtisku pieaugumu (4% kāpums, salīdzinot ar 2017. gadu).

Svarīgākais ir drošība un peļņa

Latvijas iedzīvotājiem šobrīd vienlīdz svarīgi šķiet ieguldījumu drošība (32%) un labas peļņas iespējas (32%). Izvēloties uzkrājumu un ieguldījumu veidu, iedzīvotājiem ir svarīgi, lai tie ir vienkārši un viegli saprotami (44%), pietiekami ērti izmantošanā un uzskatāmi (37%), kā arī lai tie atbilst konkrētām vajadzībām (34%).

Ja šodien nāktos izvērtēt naudas ieguldīšanas iespējas, visbiežāk iedzīvotāji vēlētos to darīt termiņā no viena līdz trīs gadiem (22%), tālāk seko ieguldījumi līdz pieciem gadiem (17%) un uz ilgāku laiku (16%). Savukārt 14% iedzīvotāju vēlētos ieguldīt naudu termiņā līdz vienam gadam.

Pēc temata

Dabūs visi: Swedbank tur aizdomās par neiedomājamo
Pensiju fondi pazaudējuši 100 miljonus eiro, neko neieguldot Latvijas ekonomikā
"Dod bankām pelnīt": Latvijas iedzīvotāja pret ierobežojumiem skaidras naudas darījumiem
Investējis 38 miljonus, bet tagad slēguši kontu: kā biznesam no Krievijas strādāt Latvijā
Efektīva cīņa ar ārzemju investoriem: bankas Latvijā zaudējušas miljardiem eiro

Galvenie temati