12:47 14 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1329
  • RUB80.1470
Ekonomika
Saņemt īso saiti
72

Senlaicīga gudrība pauž, ka "atriebība ir ēdiens, kas jāpasniedz auksts". ĶTR Komercijas ministrija gatavo atbildes pasākumus pēc ASV lēmuma divarpus reizes palielināt muitas nodevas Ķīnas precēm.

RĪGA, 10. maijs — Sputnik. ASV prezidenta Donalda Trampa solījums palielināt muitas nodevas virknei preču no ĶTR līdz 25% radījis "nožēlu" Pekinā, kas savukārt gatavojas spert atbildes soļus, vēsta Sputnik Igaunija, atsaucoties uz RIA Novosti.

"Ķīna pauž nožēlu sakarā ar ASV lēmumu palielināt nodevas no 10% līdz 25% importam no Ķīnas 200 miljardu dolāru apmērā," teikts ĶTR Komercijas ministrijas paziņojumā.

Pārrunas turpinās

Taču Ķīnas valdība pauda cerību par to, ka tirdzniecības konsultācijās Vašingtonā pusēm izdosies noregulēt domstarpības.

Ķīnas naudaszīmes juaņas
© Sputnik / Александр Демьянчук

Iepriekš Ķīnas delegācijas vadītājs, Valsts padomes vicepremjers Ļu He pārrunās ar ASV paziņoja, ka Trampa izsludinātā nodevu palielināšana problēmu neatrisinās. Viņš uzsvēra, ka tas nav izdevīgi ne pašām Savienotajām Valstīm, ne Ķīnai, ne visai pārējai pasaulei.

"Esmu ieradies šeit ar patiesiem nodomiem, šajā īpašajā situācijā ceru uz atklātu domu apmaiņu. Ķīna ņem vērā to, ka nodevas nepalīdzēs atrisināt problēmu," teica Ļu He.

Kas ir labāks: skaista vēstule vai telefona saruna

Pirms tikšanās Vašingtonā ASV prezidents informēja, ka Pekina it kā esot "lauzusi darījumu" tirdznieciskajās pārrunās, un apsolīja palielināt nodevas Ķīnas precēm.

Viņš apliecināja, ka 10. maijā palielinās nodevas virknei preču no Ķīnas no 10 līdz 25%, kā arī pieļāva, ka tiks likti šķēršļi pret citām tirdzniecības pozīcijām.

Tramps atklāja, ka Ķīnas līderis Sji Dziņpins nodevis viņam "skaistu vēstuli" un pieļāva, ka, iespējams, abu valstu vadītāju starpā notiks saruna pa tālruni.

Pēc temata

Ķīna iecerējusi trīs mēnešus neiekasēt palielinātas nodevas auto importam no ASV
Huawei – jauns ASV uzbrukuma objekts ekonomiskajā karā pret Ķīnu
Pentagons sapratis, ko sastrādājis: ķīnieši nospieduši uz ceļiem ASV armiju
National Interest nosauca "Krievijas un Ķīnas savienību" par ASV murgu
Ķīniešu studenti piekrāpuši Apple gandrīz par miljonu dolāru
Starptautiskās sazināšanās valoda: vai drīz mācīsimies ķīniešu valodu?

Galvenie temati