05:05 13 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2118
  • RUB89.8963
Ekonomika
Saņemt īso saiti
61

Cilvēki ar augstāko izglītību pamet Latviju, jo kaimiņvalstīs viņiem var piedāvāt augstāku algu – jaunie mediķi, inženieri un programmētāji nevēlas strādāt par 500 eiro mēnesī.

RĪGA, 18. janvāris – Sputnik. Vienīgā izeja no situācijas ar darba spēka trūkumu Latvijā ir palielināt algas jaunajiem speciālistiem, pateica Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs Jānis vētra radio Baltkom ēterā.

Pēc viņa sacītā, cilvēki ar augstāko izglītību pamet Latviju, jo kaimiņvalstīs viņiem var piedāvāt lielāku algu.

"Vienīgā izeja izvairīties no darba spēka trūkuma Latvijā ir pacelt algas. Jaunie mediķi, inženieri un programmētāji nevēlas strādāt par 500 vai 600 eiro mēnesī, zinot, ka ārzemēs viņiem maksās vairāk," — norādīja Vētra.

Tāpat viņš atzīmēja, ka studenti, kuri strādā mācību laikā universitātē, — tā ir normāla prakse, jo viņiem nav citas izejas. Taču Vētra paziņoja, ka tas neietekmē izglītības kvalitāti.

"Vienā laikā students nodarbojas ar teoriju un praksi, citā laikā viņš strādā šajā nozarē. No vienas puses, tas ir slikti, taču, no otras puses, — savādāk viņš nevarēs samaksāt par savām mācībām. Pateikt viennozīmīgi, ka tas noteikti ietekmē izglītības kvalitāti, es nevaru," — pateica viņš.

Pēc temata

Aizbraukt uz visiem laikiem nevar atgriezties
SEB aptauja: 66% latviešu dzīvo no algas līdz algai
Latvijas iedzīvotāji vēlas saņemt algu 1105 eiro apmērā

Galvenie temati