15:29 12 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Ekonomika
Saņemt īso saiti
68

Latvijas tūrisma kompānijas zaudē klientus cīņā ar vietējām pašvaldībām – municipālie uzņēmumi ir gatavi sniegt tūrisma pakalpojumus lētāk nekā privātās firmas.

RĪGA, 14. decembris — Sputnik. Biznesam lauku tūrisma jomā draud negodīga konkurence un augoša birokrātija, raksta BNN.

Latvijas Lauku tūrisma asociācijas Lauku ceļotājs prezidente Asnāte Ziemele skaidro, ka dažkārt pašvaldības nodarbojas ar negodīgu konkurenci ar tūrisma firmām – tās sniedzot tūrisma pakalpojumus par zemākām cenām. Tamlīdzīga rīcība kaitējot tirgum un apdraudot vietējā biznesa pastāvēšanu.

"Pašvaldības aizbildinās, ka vietējie uzņēmēji nespēj vai negrib nodrošināt veiksmīgu tūrisma piedāvājumu. Taču šis aizbildinājums neiztur kritiku, jo pēc viena uzņēmēja neveiksmes nevar vispārināti spriest par privāto sektoru kopumā. Piemēram, Siguldas pilsētas slēpošanas trasi šobrīd apsaimnieko pašvaldība, rezultātā pilsēta konkurē pati ar saviem uzņēmējiem. Arī citos novados ir līdzīgi piemēri," — uzsvēra Ziemele.

Tūrisma firmas manījušas arī birokrātiskās slodzes pieaugumu un iesaka ņemt piemēru no Igaunijas, kur daudzas formalitātes iespējams nokārtot elektroniski un prasa nesalīdzināmi mazāku laika un resursu patēriņu.

Lauku ceļotājs piedāvā ierobežot un stingrāk kontrolēt pašvaldības uzņēmumu nodibināšanu jomās, kurās tie konkurēs ar privāto biznesu. Tāpat asociācija ierosina nepieļaut, ka pašvaldības uzņēmumu pakalpojumu cena būtu zemāka nekā konkrētā pakalpojuma cena privātajā sektorā.

Pēc temata

Viļņā ieviesta tūristu nodeva
Somu tūristi vairs nemīl tik ļoti Igauniju, krievu un latviešu kļuvis vairāk
Vācija apsteigusi Krieviju pēc tūristu skaita Latvijā
Aug Latvijas iedzīvotāju vēlme sākt uzņēmējdarbību

Galvenie temati