07:13 21 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2101
  • RUB89.0850
Kultūra
Saņemt īso saiti
26

Kopā Francijas prezidents un slavenais mūziķis aicināja visu pasauli turpināt cīņu pret AIDS visā pasaulē.

RĪGA, 22. jūnijs – Sputnik. Francijas prezidents Emanuels Makrons pasniedza britu mūziķim Eltonam Džonam Francijas Goda Leģiona ordeni, vēsta Sputnik Gruzija.

Francijas prezidents un britu mūziķis izgāja Elizejas pils pagalmā, Goda Leģiona ordenis tika piestiprināts Eltona Džona uzvalkam. Viņu uzstāšanās video publicēts Makrona Twitter mikroblogā.

"Man ir ļoti liela mīlas saikne ar Franciju. Man šeit ir māja, vienmēr esmu mīlējis atbraukt uz šejieni, es mīlu franču kultūru, franču dzīves stilu un franču tautu. Un tā kā esmu mūziķis, šīs godalgas saņemšana mūzikas festivāla dienā dara to vēl īpašāku (man – red.)," pateica mūziķis.

Eltons Džons piebilda, ka cīņa pret AIDS, līdzīgi mūzikai, ir viņa kaisle jau daudzus gadus un atgādina par cilvēka gara neparasto spēku.

Arī Makrons uzstājās ar aicinājumu cīnīties pret AIDS, turpināt finansēt pētījumus un ārstēšanu, lai būtu iespējams palīdzēt katram cilvēkam. Viņš piebilda, ka šodien godalgu saņēmis "tas, kurš izveidojis unikālu fondu, kas savācis vairāk nekā 450 miljonus eiro AIDS apkarošanai".

"Pirms pieciem gadiem Francija kopā ar citām valstīm veica savu ieguldījumu starptautiska fonda tapšanā tieši AIDS, tuberkulozes un malārijas apkarošanai, jo visur pasaulē AIDS, tuberkuloze un malārija pārņem miljoniem cilvēku," paziņoja Makrons.

Pēc viņa sacītā, "pateicoties starptautiskās sabiedrības dalībai, ir izdevies izglābt, sniegt palīdzību 27 miljoniem cilvēku". Makrons norādīja, ka nākamo trīs gadu laikā no šīm slimībām ir jāizglābj 16 miljoni cilvēku visā pasaulē. Tāpat prezidents uzsvēra nepieciešamību savākt vairāk nekā 13 miljardus eiro 110 dienu garumā līdz samitam, kurš notiks Lionā.

Pēc temata

Pētījums: 1800 cilvēki Latvijā nezina, ka viņiem ir HIV
Latvijā pieaug gan HIV saslimšanas līmenis, gan no AIDS mirušo skaits
Baidās nosodījuma: gandrīz 20% HIV inficēto Latvijā slēpj diagnozi no tuviniekiem
Latvijā ar HIV saslimst trīsreiz biežāk, nekā pārējā Eiropas Savienībā

Galvenie temati