18:05 10 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1888
  • RUB91.8152
Krievijā
Saņemt īso saiti
48

Krievijas preparāta "Sputnik V" radītās imunitātes noturība pret tā "dienvidafrikāņu" paveidu izrādījās jūtami lielāka nekā "Pfizer", uzsver avots.

RĪGA, 6. aprīlis - Sputnik. Krievijas vakcīna "Sputnik V" nodrošina augstu aizsardzību pret koronavīrusa "Dienvidāfrikas" paveidu, sarunā ar RIA Novosti uzsvēra Gamaleja vārdā nosauktajam institūtam tuvs informācijas avots.

Tādējādi aģentūras sarunbiedrs atspēkoja amerikāņu zinātnieku grupas secinājumus, kuri paziņoja, ka salīdzinājumā ar Pfizer/BioNTech preparātu Krievijas vakcīnas iedarbība pret "Dienvidāfrikas" paveidu nav tik efektīva. Attiecīgais materiāls tika publicēts portālā MedRxiv. Kā norādījis avots, pagaidām tas ir nerecenzēts provizorisks materiāls, tāpēc galīgie secinājumi var atšķirties. Turklāt vienam no raksta autoriem ir interešu konflikts, jo ir viņš ietilpst Pfizer konsultatīvajā padomē SARS-Cov-2 mutāciju jautājumos.
"Pat šajā gadījumā "Sputnik V" izrādījās efektīvāka vakcīna, ņemot vērā vīrusneitralizējošās aktivitātes radītājus — tai ir jūtami augstāka stabilitāte pret problemātiskāko "dienvidafrikāņu" paveidu nekā Pfizer," stāsta aģentūras sarunbiedrs.

Komentējot pētījumu, viņš atzīmēja, ka tā nefiksēja mazāku "Sputnik V" efektivitāti pret "britu" paveidu, kurš patlaban izplatījies Eiropā. Mazāku Krievijas preparāta aizsargspēju autoriem izdevās parādīt tikai papildu testa laikā, kad tika izmantots vezikulāra stomatīta surogātvīruss, nevis dzīvs SARS-Cov-2 "Dienvidāfrikas" paveidu.

RIA Novosti sarunu biedrs uzskata, ka nedrīkst projicēt šāda surogāttesta datus uz reālo situāciju ar dzīvu vīrusu, tāpēc autoru secinājumus viņš nosauca par ļoti vājiem.

"Savādi gan, ka pēc šī raksta datiem šajā pašā testā Pfizer konsultanti nesniedz Pfizer vakcīnas datus," viņš atzīmēja.
Viņš negrasās spriest, vai tas ir izdarīts apzināti vai nejauši.

"Noslēgumā gribas pateikties raksta autoriem. Viņu neatkarīgais augstais novērtējums vēlreiz pierādīja jau publicēto datu uzticamību un vakcīnas "Sputnik V" efektivitāti," viņš uzsvēra.

Gamaleja vārdā nosauktais institūts gatavojas publiskot recenzētā zinātniskajā žurnālā savu rakstu par "Sputnik V" radītās imunitātes noturību pret "Dienvidāfrikas" paveidu, turklāt reprezentatīvajai izlasei tiks atlasīti vairāk nekā 12 respondenti – tāpat kā amerikāņu zinātnieku rakstā. Publikācijā tiks sniegti dati, kas pierāda "Sputnik V" lielāku efektivitāti salīdzinājumā ar citām vakcīnām, tostarp Pfizer.

Krievijas vakcīna ir reģistrēta 59 pasaules valstīs. Patlaban "Sputnik V" ieņem otru vietu pasaulē vakcīnu vidū, ko apstiprinājuši nacionālie regulatori. Preparāta efektivitāte ir 91,6%, ko apliecina publikācija vienā no pasaules vadošajiem medicīnas izdevumiem – autoritatīvajā žurnālā "Lancet". Martā Eiropas Zāļu aģentūra ziņoja par "Sputnik V" ekspertīzes uzsākšanu, regulators pārbaudīs vakcīnas efektivitāti un drošību. Pēc uzticama informācijas avota datiem, "Sputnik V", iespējams, tiks apstiprināts maijā.

Pēc temata

Kad varētu tikt uzsākta vakcīnas "Sputnik V" ražošana ES teritorijā?
Ungārija saskaras ar politiskiem uzbrukumiem vakcīnas "Sputnik V" dēļ
"Sputnik V" izstrādātāji atbildēja uz Makrona vārdiem par vakcīnu karu
Kāpēc Itālija paņem Krievijas vakcīnu "Sputnik V"?
Tagi:
vakcīna, Pfizer, Sputnik V

Galvenie temati