13:38 17 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1986
  • RUB90.8921
Krievijā
Saņemt īso saiti
55

ASV dolārs vēl paliks apgrozībā Krievijā, tomēr ir jāsamazina ekonomikas atkarība no tā, ir pārliecināti Krievijas politiķi.

RĪGA, 12. marts — Sputnik. Krievija pakāpeniski pārvar atkarību no dolāra, žurnālistiem pastāstīja Krievijas Valsts domes spīkers Vjačeslavs Volodins, vēsta RIA Novosti.

"Piemēram, EES ietvaros norēķini nacionālajās valūtās pieauguši līdz 74%. Plānveidīgi palielinām tirdzniecību nacionālajās valūtās ar Ķīnu, Turciju," viņš konstatēja.

Parlamenta apakšpalātas spīkers atgādināja, ka februāra nogalē Krievija nomainījusi Nacionālās labklājības fonda līdzekļu struktūru – tajā iekļauta Japānas jena un Ķīnas juaņa. Pie tam, Uzsvēra Volodins, ASV dolāra un Eiro daļa samazinājusies no 45% līdz 35%, sterliņu mārciņas daļa saglabājusies 10% līmenī.

Iepriekš Federācijas Padomes priekšsēdētāja Valentīna Matvijenko intervijā RIA Novosti pastāstīja, ka ASV dolārs vēl paliks apgrozībā Krievijā, tomēr ir jāsamazina ekonomikas atkarība no tā.

Politiķe atgādināja, ka Krievijas zelta un valūtu rezerves jau ir daudz mazāk atkarīgas no dolāra, tomēr sasniegta arī virkne citu sajūtamu rezultātu: pēdējo desmit gadu laikā Maskavas ieguldījumi ASV valsts obligācijās samazinājušies 30 reizes.

Krievijas ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs intervijā aģentūrai Bloomberg atzīmēja, ka Krievijai jāsamazina dolāra loma jebkādās operācijās, nivelējot "atkarību no šī pastāvīgu naidīgu soļu indīgā avota".

Pēc temata

Pretējs efekts: savu sankciju dēļ ASV nobijušās par dolāra likteni
Dolārs nogurdinājis: Japāna un Ķīna pārdod ASV valsts parādu
"Būs sāpīgi": ASV netiek galā ar likviditātes krīzi
Lielā izpārdošana: Krievija novērsusies no ASV valsts parāda
Stratēģisks gājiens: Krievija ieguldījusi miljardu ASV valsts parādā
Tagi:
dolārs, Krievija

Galvenie temati