04:44 20 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2132
  • RUB89.4400
Krievijā
Saņemt īso saiti
58

Krievija pārbauda Melnajā jūrā jauno virsmas automātiskās kontroles sistēmu. Militārais eksperts konstatēja, ka datu saņemšanas precizitātke būs neapšaubāma.

RĪGA, 22. decembris – Sputnik. Krievija Melnajā jūrā pārbauda virsmas automātiskās kontroles sistēmu, ko izstrādājis  Tālo radiosakaru zinātniski pētnieciskais institūts (TRSZPI). Par to iepriekš vēstīja RIA Novosti.

TRSZPI pastāstīja, ka jaunais kontroles komplekss pagaidām nosaukts par "Strategija" un patlaban kontrolē situāciju Melnās jūras akvatorijā.

Institūts pastāstīja, ka sistēma izmanto "satelīta un sauszemes automātiskās informācijas sistēmas, dažadu radiolokācijas staciju datus, flotes informācijas pārraides iekšējos kanālus". Tāpat "Strategija" saņem informāciju arī no aizhorizonta radariem, kas spēj fiksēt objektus virs ūdens vairāku simtu kilometru attālumā.

Sistēma automātiski apstrādā datus par kuģu piederību, identificē mērķu parametrus, fiksē kuģu pietuvošanos robežām vai slēgtajiem rajoniem. Tāpat "Strategija" spēj analizēt un novērtēt operatīvās situācijas anomālas izmaiņas.

Krievijas Aizsardzības ministrija jau vairākkārt informējusi par NATO izlūkošanas un kara kuģu, arī ASV trieciena eskadras kuģu ienākšanu Melnajā jūrā ar spārnotajām raķetēm. Atsevišķos gadījumos rietumvalstu kuģi centās pietuvoties Krievijas teritoriālajiem ūdeņiem.

Militārais analītiķis, atvaļinātais pulkvedis Viktors Ļitovkins radio Sputnik ēterā akcentēja ūdens virsmas automātiskās kontroles sistēmas lielo nozīmi.

"Acīmredzot, šī sistēma nepieciešama ne tikai Melnajai, bet arī Baltijas jūrai, ziemeļjūrām, Klusā okeāna flotei. Ir jākontrolē situācija pie mūsu robežām, arī pie jūras robežām.

Ļoti pareizi, ka armija, flote un aizsardzības rūpniecība šo problēmu risina kompleksi, jo nevar balstīties tikai uz vienu situācijas kontroles elementu – tikai uz radiolokācijas stacijām, satelītu sistēmām, bezpilota lidaparātiem, tehniskajām novērošanas iekārtām. Tam visam jādarbojas vienotā kompleksā, lai mērķi, to pārvietošanās un izpildāmie uzdevumi, būtu absolūti precīzi apzīmēti mūsu kompleksos, un nepieciešamības gadījumā mēs varētu tos neitralizēt. Šim nolūkam vajadzīgi absolūti precīzi dati, lai nerastos nekādi strīdi un pretrunas," pastāstīja Viktors Ļitovkins.

Pēc temata

Pārbaudīts Krimā: eksperts par Kaļiņingradai paredzēto raķešu kompleksu "Bastion"
Redzamas kā mušas uz griestiem: Turcija izmēģina S-400 pret ASV iznīcinātājiem
Pavērsts pret Baltiju un Melno jūru: "Prometei" satriec mērķus 550 km attālumā
Nosaukts faktors, kura dēļ ASV iznīcinātājus apdraud Krievijas bruņojums
Tagi:
aizsardzība, Krievija

Galvenie temati