16:52 17 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2123
  • RUB89.0364
Krievijā
Saņemt īso saiti
28

Operatīvie darbinieki Smoļenskā un Pleskavā aizturēja militārpersonu un viņa brāli, vīriešus tur aizdomās par valsts noslēpumu saturošu ziņu nodošanu Igaunijas specdienestiem.

RĪGA, 6. oktobris – Sputnik. Krievijas karavīrs un viņa brālis, kurš dzīvo Igaunijā, aizturēti sakarā ar aizdomām par valsts noslēpumu saturošu ziņu nodošanu Igaunijas specdienestiem, paziņoja KF FDD Sabiedrisko sakaru centrs.

"Federālais drošības dienests Smoļenskā un Pleskavā aizturēja Krievijas Bruņoto spēku militārpersonu un viņa Igaunijā pastāvīgi dzīvojošo brāli, kuri vāca un nodeva Igaunijas specdienestiem valsts noslēpumu saturošu informāciju," paziņoja FDD SSC.

FDD publiskoja divu aizdomās turamo aizturēšanas video. Kadros redzams, ka viens no aizturētajiem valkā militāro formastērpu, operatīvie darbinieki gaidīja viņu pie ieejas dzīvojamajā mājā. Vīrietim līdzi bija portfelis. Viņam uzlika rokudzelžus un iesēdināja mikroautobusā.

Arī militārpersonas brāli pēc aizturēšanas iesēdināja mikroautobusā, viņam uzlika speciālas brilles, lai viņš nevarētu iegaumēt pārvietošanās maršrutu. Pēcāk abus brāļus nogādāja vienā iecirknī.

Sakarā ar slepenas informācijas nodošanas faktu tika ierosināta lieta pēc KF Kriminālkodeksa 275. panta ("valsts nodevība"). Sods pēc šī panta paredz brīvības atņemšanu uz laiku no 12 līdz 20 gadiem ar naudas sodu līdz 500 tūkstošiem rubļu.

Pēc temata

Igaunijas izlūkdienests centies savervēt kontrabandistu no Pleskavas
Baltijas spiegu mānija: Igaunija atklājusi Krievijas "ietekmes aģentu sazvērestību"
Rezidenta liktenis: kā "veiksmīgas integrācijas piemērs" Igaunijā kļuvis par "spiegu"
Tagi:
Igaunija, spiegs, Krievija

Galvenie temati