22:49 07 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.1938
  • RUB88.8807
Krievijā
Saņemt īso saiti
47

Forumā "Armija 2020" tika prezentēts arī tālā darbības rādijusa vadāmo lādiņu komplekss "Germes".

RĪGA, 6. septembrisSputnikKrievijas perspektīvais prettanku komplekss "Germes" var kļūt par Rietumu tanku "slepkavu". Šādu viedokli rakstā National Interest pauda amerikaņu publicists Pīters Sučiu.

Forumā "Armija 2020" tika prezentēts arī tālā darbības rādiusa vadāmo lādiņu komplekss "Germes" no Mašīnbūves konstruktoru biroja.

Autors pievērsa uzmanību tam, ka komplekss strādā ar tālā darbības  rādiusa virsskaņas raķetēm, kas spēj likvidēt rietumvalstu tanku ar gandrīz absolūtu garantiju. Jauno lādiņu ātrums četrkārt pāsniedz skaņas ātrumu. Publicists ir pārliecināts, ka tie var ieņemt īpašu nišu starp precīzajiem lādiņiem un zenītkompleksiesm.

Tanks Т-14 Armata, foto no arhīva
© Sputnik / Владимир Астапкович

Kompleksam "Germes" ir kompakts modulis ar starta iekārtām sešām raķetēm. Tas paredzēts zalves apšaudei pa sešiem mērķiem. Šķembu fugasa lādiņs satur 20 kilogramus trotila. "Germes" darbības rādiuss – līdz 100 kilometri.

"Germes" iespējams izmantot pret ienaidnieka bruņutehniku, komandas vai štāba mašīnām, sakaru līdzekļiem un noliktavām. Modulis piemērots jebkurai šasijai, arī bruņumašīnām. Apskata autors uzskata, ka tas, domājams, izraudzīsies jau esošās platformas. Komplekss ar autonomo sistēmu "izšauj un izmet no prāta" spēj apšaudīt mērķus, ja notēmēts no bezpilota lidaparāta un jūras platformām. "Germes" sastāvā ir arī vairāki izlūkošanai un tēmēšanai paredzēti bezpilota lidaparāti, kas ļauj fiksēt un iegaismot mērķi.

Publicists secināja, ka komplekss var kļūt par izrāvienu prettanku ieroču jomā. "Germes" fonā amerikāņu prettanku komplekss Javelin neapšaubāmi izskatās novecojis.

Pēc temata

Atklāta Baltijas vājā vieta situācijā, ja sāksies karš ar Krieviju
"Tas ir kaut kas jauns": NATO izdomājuši, kā karot ar krievu tankiem
Bez munīcijas, toties ar salmiem: Ukrainas armijā atrasti interesanti Javelin
Pentagons pasūtījis jaunu kompleksu Javelin partiju Lietuvai un Ukrainai
Tagi:
aizsardzība, Krievija

Galvenie temati