03:44 29 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Krievijā
Saņemt īso saiti
28

Kompleksam tiek nodrošinātas tādas īpatnības kā iespēja vienlaikus apšaudīt vairākus mērķus, kā arī spēja trāpīt mērķiem šaurās ejās.

RĪGA, 25. augusts – Sputnik. Krievijas Bruņotie spēki saņems jaunu precīzu kompleksu ar vadāmām mīnām "Gran", kura valsts izmēģinājumus plānots sākt nākamgad, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz RIA Novosti.

Kompleksa izstrādātāja – holdinga "Visokotochnije kompleksi" preses dienests aģentūrai pastāstīja, ka Ģenerālštāba priekšnieks apstiprinājis 120 mm šāviņa ar vadāmo mīnu "Gran" pieņemšanu bruņojumā.

"2019. gada maija Krievijas Bruņoto spēku Ģenerālštāba priekšnieks apstiprinājis lēmumu par kārtību, kādā tiks pieņemts bruņojumā 120 mm šāviņš ar vadāmo mīnu "Gran"saskaņā ar ko AS "KBP" (holdinga uzņēmums – red.) izgatavo nepieciešamos materiālos elementus valsts izmēģinājumu īstenošanai, kuru sākums ieplānots 2021. gada otrajā ceturksnī," teikts paziņojumā.

Starp "Gran" pamata ītpatnībām ir iespēja raidīt šāviņus vienlaikus no vairākiem mīnmetējiem pa vairākiem mērķiem, neradot traucēkļus vien otram, šaušana ar palaišanas iekārtu saīsinātu meteoballistisko sagatavošanu, iespēja apšaudīt mērķus, kas pārvietojas šaurās ejās un atrodas aiz augstiem patvēruma vaļņiem.

"Kaujas efektivitātes vērtējums liecina, ka komplekss "Gran" efektīvi un ar nelielu izmantotu līdzekļu daudzumu un vadāmo mīnu patēriņu var nodrošināt augstu neitralizācijas līmeni apstākļos, kad parastais mīnmetēju un artilērijas bruņojums ir gandrīz neefektīvs," atzīmēja holdinga "Visokotochnije kompleksi" pārstāvji.

Pēc temata

Krievu ieroči: kodoltermiskais "Tjulpan" – spēcīgākais mīnmetējs pasaulē
Ak tie krievi: ASV cenšas panākt Krieviju hiperskaņas ieroču izstrādē
Krievijas hiperskaņas ieroči un Pentagona kosmiskais uzbudinājums
Krievijā izstrādāti ieroči, kas "padara trakus" bezpilota lidaparātus
Tagi:
ieroči, Krievijas Bruņotie spēki, Krievija

Galvenie temati