19:41 23 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.2066
  • RUB90.3287
Krievijā
Saņemt īso saiti
44

Krievijā izstrādātie Covid-19 vakcīnas prototipi izmēģinājumos apliecinājuši spēju veidot imūnsistēmas atbildi.

RĪGA, 30. jūnijs — Sputnik. Trīs pret koronavīrusa infekciju izstrādātie vakcīnas prototipi sekmīgi izgājuši pārbaudes, informēja centra "Vektor" ģenerāldirektors Rinats Maksutovs.

"Patlaban trīs vakcīnas prototipi pret Covid-10 slimību izmēģinājumos sekmīgi parādījuši spēju veidot imūnsistēmas atbildi. No iegūto rezultātu viedokļa tie ir labākie preparāti," Maksutovs pastāstīja intervijā RIA Novosti.

Viņš precizēja, ka centrā vairākas grupas strādā pie jaunās paaudzes vakcīnām, kopā šo uzdevumu risina vairāk nekā 100 centra līdzstrādnieki.

"Pats galvenais ir nodrošināt aizsardzību no slimības tiem, kas saņems vakcīnu. Visgrūtākais ir izstrādāt drošu preparātu, kas spēj veidot aizsardzību," atzīmēja Maksutovs.

Iepriekš Krievijas vicepremjere Tatjana Goļikova norādīja, ka centrs "Vektor" ir viens no līderiem pret Covid-19 paredzētās vakcīnas izstrādes jomā.

Koronavīrusa infekcija ir aptvērusi praktiski visas pasaules valstis. Pasaules Veselības organizācijas dati liecina, ka kopējais saslimušo skaits pārsniedzis 9,8 miljonus, slimība aiznesusi 495 tūkstošu cilvēku dzīvības.

Krievijā fiksēts vairāk nekā 641 tūkstotis koronavīrusa infekcijas gadījumu. Izveseļojušies vairāk nekā 403 tūkstoši cilvēku.

Iepriekš konstatēts, ka mirstība Covid-19 rezultātā Krievijā ir 7,4 reizes zemāka nekā citviet pasaulē. Par to jau 11. maijā informēja vicepremjere Tatjana Goļikova.

Pēc temata

Krievijas AM aktīvi gatavojas Covid-19 vakcīnas klīniskajiem izmēģinājumiem
Krievijas mediķi un karavīri nolēmuši paši izmēģināt vakcīnu pret Covid-19
Dzenas pēc peļņas: kāpēc ES palaidusi garām iespēju sastapt pandēmiju ar gatavu vakcīnu
Tagi:
vakcīna, Krievija, koronavīruss

Galvenie temati