05:28 23 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Krievijā
Saņemt īso saiti
47

Latvijas krievvalodīgo iedzīvotāju tiesību ierobežošana nekādā veidā neveicina Krievijas dalību Baltijas republikas ekonomiskajā attīstībā.

RĪGA, 16. jūnijs – Sputnik. Vairāk nekā puse (51%) Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka valstij ir jāpiesaista investīcijas no Krievijas, liecina tirgus un sabiedriskā viedokļa pētījumu centra SKDS aptaujas dati.

Par investīcijām no Krievijas nevar būt ne runas, kamēr Latvijā nemainīsies politiskais klimats, paziņoja Sputnik Latvija Krievijas Zinātņu akadēmijas Eiropas institūta Ekonomisko pētījumu nodaļas vadītājs Anatolijs Bažans.

"Katra valsts ir ieinteresēta tiešo ilgtermiņa ārzemju investīciju audzēšanā, un Krievijas ieguldījumi labvēlīgi ietekmētu Baltijas valstu ekonomisko attīstību. Taču tā politika, ko rosina Baltijas republikas, būtībā ir vērsta pret Krieviju. Kamēr nebūs politisko attiecību uzlabojumu, nebūs lielu investīciju no Krievijas Baltijā, un, vēl jo vairāk, Latvijā, kur varasiestādes ierobežojušas krievvalodīgo iedzīvotāju tiesības," paziņoja Bažans.

Eksperts atzīmēja, ka vara liek šķēršļus ekonomiskajai sadarbībai ar KF laikā, kad vairums iedzīvotāju to vēlas.

Krievija plānveidīgi novirza savu tranzītu uz pašmāju ostām Baltijas jūrā. Valdība uzstādījusi lielākajiem pārvadātājiem uzdevumu pilnībā izvest kravas no Baltijas valstu ostām līdz 2023. gadam.

Pēc Latvijas satiksmes ministra Tāļa Linkaita vērtējuma, ekonomiskās attiecības ar Krieviju veidojas neslikti, neraugoties uz politiskām domstarpībām. Tikmēr statistika fiksē ievērojamu tranzīta kritumu Latvijā 2020. gada pirmajā ceturksnī. Rīgas ostā kravu apgrozījums krities par 25,2%, Ventspils ostā – par 41%, salīdzinot ar pērnā gada pirmo ceturksni. "Latvijas dzelzceļš" 2020. gada pirmajā ceturksnī pārvedis par 48,7% mazāk kravu, nekā pirms gada.

Pēc temata

Latvijas iedzīvotāji uzskata par nepieciešamu piesaistīt Krievijas investīcijas valstī
Advokāts: Latvijai nepatīk emigranti no Krievijas, bet amerikāņi nebrauc
Gada laikā Latvija zaudējusi pusi kravu: Krievija deva padomu, kā glābt tranzītu
Tagi:
tranzīts, krievvalodīgie, Krievija, Latvija

Galvenie temati