13:25 28 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Latvijā
Saņemt īso saiti
86

Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka Latvijai ir nepieciešams aktīvi piesaistīt investīcijas no Krievijas.

RĪGA, 15. jūnijs – Sputnik. Saskaņā ar tirgus un sabiedriskā viedokļa pētījumu centra SKDS veikto aptauju, vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzskata Krievijas investīciju piesaistīšanu Latvijā par nepieciešamu.

Aptaujāto vidū 51% uzskata, ka valstij Krievijas investīcijas ir drīzāk nepieciešamas. No tiem 16% ir pārliecināti, ka Latvijai vienkārši ir nepieciešams piesaistīt Krievijas investorus, savukārt 35% atbildēja, ka drīzāk piekrīt tam, ka Krievijas investīcijas ir nepieciešamas.

Par to, ka Latvijai nav nepieciešamas Krievijas investīcijas, paziņoja 32%. No tiem 12% ar pilnu pārliecību paziņoja, ka Latvija iztiks bez ieguldījumiem ekonomikā no Krievijas puses.

Vispār par šo tēmu nav domājuši un neizteica nekādas domas 17% aptaujāto.

Atgādināsim, ka, piemēram, dzelzceļa kravu pārvadājumu apjoms 2020. gada pirmajā ceturksnī Latvijā sastādīja 5,983 miljonus tonnu, kas ir par 48,7% mazāk, nekā pirms gada. Naftas produktu transportēšanas apjoms maģistrālajos cauruļvados samazinājies par 44,6%, līdz 529 tūkstošiem tonnu.

Ekonomikas zinātņu doktors, Krievijas Zinātņu akadēmijas Eiropas institūta Ekonomisko pētījumu nodaļas vadītājs Anatolijs Bažans Sputnik Latvija intervijā atzīmēja, ka investīciju trūkuma gadījumā Latvijas tranzīta nozarei paveras ne tās patīkamākās perspektīvas.

Latviju šādā situācijā var glābt tikai Krievija un Ķīna. Investīcijas no ĶTR puses, protams, ir iespējams, jo Ķīna ir ieinteresēta savu uzņēmumu izvietošanā Eiropā.

Taču, ja Latvija sakārtos attiecības ar Krieviju, tās ostas atkal kļūs par budžeta ienākumu avotu.

Pēc temata

Krievijas investīcijas aiziet no Latvijas: 2019. gadā uzstādīts antirekords
Gada laikā Latvija zaudējusi pusi kravu: Krievija deva padomu, kā glābt tranzītu
Investori nevēlas strādāt Latvijā: ieguldījumi kritušies līdz minimumam 7 gadu laikā
Efektīva cīņa ar ārzemju investoriem: bankas Latvijā zaudējušas miljardiem eiro
Latvijā metālu aizvieto ar spirtu: kā pandēmija ietekmējusi ekonomiku
Tagi:
Latvija, Krievija, investīcijas, SKDS

Galvenie temati