07:44 20 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2132
  • RUB89.4400
Krievijā
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (791)
46

Krievija atnākusi palīgā Serbijai: koronavīrusa epidēmijas izplatības apkarošanai uz valsti tika nosūtīti militārie mediķi un aprīkojums.

RĪGA, 4. aprīlis – Sputnik. Saskaņā ar KF Aizsardzības ministrijas informāciju, Serbijā ieradās 11 Krievijas militārās lidmašīnas. Pēc KF prezidenta Vladimira Putina rīkojuma Krievija sniegs palīdzību Serbijai cīņā ar koronavīrusa Covid-19 izplatību, vēsta RIA Novosti.

Lidmašīnas Il-76 nosēdās lidlaukā "Batajnica", kas atrodas 20 kilometrus uz ziemeļrietumiem no Belgradas.

Valstī ieradās Krievijas militārie mediķi, tostarp virusoloģijas speciālisti. Turklāt lidmašīnas piegādājušas aprīkojumu epidemioloģiskajai diagnostikai un dezinfekcijai.

Šodien, 4. aprīlī, Belgradā notiks sapulce, kurā piedalīsies Serbijas Veselības ministrijas un Aizsardzības ministrijas pārstāvji un Krievijas speciālisti. Tiks noteikti prioritārie darba objekti.

Kopējais ar koronavīrusu inficēto skaits Serbijā ir sasniedzis 1171 cilvēku. Miris 31 inficētais.

Krievija palīdz

Atgādināsim, ka Krievija jau sniedz palīdzību Itālijai, kur koronavīrusa pandēmija izvērtās īstā katastrofā. Ilgu laiku valsts bija līderos mirušo un saslimušo skaita ziņā, ātri apsteidzot Ķīnu pēc infekcijas upuru skaita.

Itālijā strādā 104 Krievijas militārie mediķi. Turklāt uz turieni tika nosūtītas diagnostikas un dezinfekcijas iekārtas un desmitiem mākslīgās plašu ventilācijas aparātu. Krievijas mediķi iekārtoja Bergamo pārvietojamo hospitāli, kurš jau ir uzsācis darbu.

Turklāt trešdien, 1. aprīlī, ASV nosēdās militārā kravas lidmašīna "Ruslan" ar tonnām kravu uz klāja. Lidmašīna tika aizpildīta ar individuāliem aizsarglīdzekļiem un citiem medicīnas piederumiem.

ASV prezidents Donals Tramps pauda īpašu pateicību Putinam par palīdzību un atbalstu, paziņojot, ka nespēja atteikties no šādas palīdzības, ko piedāvāja Krievijas līderis.

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (791)

Pēc temata

Krievijā sākuši izmēģināt vakcīnu pret koronavīrusu
Horvātijas izdevums stāsta par Krievijas jauno statusu koronavīrusa dēļ
Krievijā izveidojuši trīs zāļu veidus pret koronavīrusu
Krievijā izstrādāts precīzs koronavīrusa tests
Tagi:
humānā palīdzība, Krievija, Serbija, koronavīruss

Galvenie temati