07:51 16 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2123
  • RUB89.6216
Krievijā
Saņemt īso saiti
121

Kanādas valdība lūdz Krieviju sniegt ziņas par valstī dzīvojošajiem latviešu SS leģionāriem; tiem, kuri piedalījās noziegumos pret cilvēci un kara noziegumos, nav ko darīt valsts teritorijā.

RĪGA, 19. marts - Sputnik. Kanāda pieprasījusi no Krievijas sarakstu ar Kanādā dzīvojošo SS Latviešu leģiona veterānu vārdu sarakstu, vēsta RIA Novosti.

Atgādinām, ka 16. martā diskusijas gaitā starptautiskajā ziņu aģentūrā "Rossija segodņa" tika publiskots pārskats "Nacistisko noziegumu līdzdalībnieki. 96 vēl dzīvie SS Latviešu leģiona veterāni". Tas ir Krievijas nevalstisko organizāciju - fonda "Vēsturiskā atmiņa" un Ebreju kultūras, tradīciju, izglītības un zinātnes atbalsta un attīstības fonda sadarbības rezultāts

Pārskatā tika publicēti 96 latviešu leģiona veterānu vārdi un īsa biogrāfija.

Имена ветеранов латышского легиона СС из доклада о пособниках нацистских преступлений
© Sputnik
Pārskata "Nacistisko noziegumu līdzdalībnieki. 96 vēl dzīvie SS Latviešu leģiona veterāni" lappuses.

Pārskats liecina, ka 15 no pašlaik dzīvajiem latviešu SS leģiona veterāniem šobrīd uzturas Kanādas teritorijā.

Kanādu šis jautājums interesējis, un tagad ar to nodarbosies valsts Tieslietu ministrija. Resora preses dienesta darbiniece Elisona Stori paskaidroja, ka pārbaude tiks veikta saskaņā ar noziegumu pret cilvēci un kara noziegumu izmeklēšanas programmu.

Stori uzsvēra, ka Kanādas Tieslietu ministrija kopā ar robežsardzes un imigrācijas dienestiem, kā arī policiju cenšas panākt, lai cilvēki, kuri personiski piedalījušies kara noziegumos, noziegumos pret cilvēci vai genocīdā, nesaņemtu patvērumu Kanādā.

Krievija veic izmeklēšanu

Krievijas Izmeklēšanas komiteja sākusi pārbaudīt datus par SS Latviešu leģiona veterāniem. Izmeklētāji iepazīsies ar SS Latviešu leģiona veterānu anketām un pārbaudīs viņu līdzdalību noziegumos pret civilajiem iedzīvotājiem, iepriekš stāstīja IK oficiālā pārstāve Svetlana Petrenko.

Petrenko atzīmēja, Krievijā izmeklēto krimināllietu ietvaros, kas ierosinātas par genocīdu Lielā Tēvijas kara laikā un nacisma reabilitāciju no SS Latviešu leģiona veterāna Visvalža Lāča puses, daži cilvēki, informācija par kuriem iekļauta vēsturnieku pārskatā, jau tiek pārbaudīti jautājumā par līdzdalību noziegumos pret cilvēci – pret civilajiem padomju pilsoņiem.

Jāatzīmē tas, ka, saskaņā ar pārskatu, Latvijā no 1991. līdz 2020. gadam par kara noziegumiem pret cilvēci nav notiesāts neviens SS latviešu leģiona struktūrvienību dalībnieks.

Pārskats ir unikāls, jo tajā pirmo reizi tika publicētas līdz šim nepazīstamas biogrāfijas.

Publicētais saraksts ir šeit >>>

Pēc temata

"Viņiem drīz būs beigas": kāpēc Krievija nav ar to saslimusi
Krievijas Izmeklēšanas komiteja sākusi pārbaudīt datus par SS Latviešu leģiona veterāniem
Izredzes uz taisnu tiesu: Krievijas IK aicina pārbaudīt SS Latviešu leģiona veterānus
Tagi:
Krievija, Latvija, Kanāda, SS Latviešu leģions

Galvenie temati