07:41 13 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Krievijā
Saņemt īso saiti
38

No 10. janvāra līdz 31. martam ir atvērta reģistrācija dalībai konkursā bezmaksas studijām Krievijas augstskolās KF valdības kvotu ietvaros 2020./21. mācību gadam.

RĪGA, 16. janvāris – Sputnik. Latvijas pilsoņi un nepilsoņi, kā arī KF pilsoņi ar pastāvīgo uzturēšanās atļauju Latvijā var iesniegt dokumentus dalībai konkursā bezmaksas studijām Krievijas izglītības iestādēs 2020./21. mācību gadā. Pieteikumu iesniegšana ir atvērta no 10. janvāra.

Lai piedalītos konkursā, ir jāpiereģistrējas jaunajā informatīvajā portālā, jāaizpilda anketa, jāizvēlas augstskolas un jāpievieno savu dokumentu kopijas.

"Piekļuve reģistrācijai tiek īstenota ar jauna informatīva portāla palīdzību http://edu.rs.gov.ru/ (portāls www.russia.study vairs nav Krievijas bezmaksas izglītības programmas operators). Jāpiereģistrē privātais profils, jāizvēlas studiju virziens, vēlamās augstskolas, jāaizpilda un jānosūta pieteikums," tiek ziņots KF vēstniecības Igaunijā Facebook lapā.

Pretendēt uz budžeta vietu Krievijas augstskolā var Krievijas pilsoņi (ar nosacījumu, ka viņu pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvijā), Latvijas pilsoņi un personas bez pilsonības. Taču ja Krievijas pilsoņa pasē ir atzīmēta pastāvīgā reģistrācija KF, piedalīties konkursā kvotu budžeta vietām nevar.

Studenti, kuri pabeidz studijas Krievijā pēc iepriekšējo gadu programmām un vēlas turpināt studijas citā līmenī (piemēram, maģistratūrā pēc bakalaura grāda iegūšanas), jāiesniedz dokumenti no jauna un jāiziet atlase ar vispārīgiem nosacījumiem. Vietas viņiem tiek piešķirtas no kopējās 2020./21. mācību gada kvotas.

2019. gadā 12. klasi Latvijā pabeidza aptuveni 9 tūkstoši cilvēku. Ap 2,5% Latvijas absolventu pauda interesi par iestāšanos Krievijas augstskolās, apmēram 1,5% spēja iziet atlasi. Kopumā 2019. gadā studijām KF augstskolās kvotu ietvaros pretendēja 250 cilvēki, savukārt konkursu izgāja 135.

Atlase tika īstenota februārī pamatojoties uz atzīmēm liecībā. Un eksāmenu rezultāti tajā atlasē netika ņemti vērā. Taču pērn konkursu izgāja skolēni, kuru vidējā balle liecībā bija aptuveni 9,2 – tātad labākie no labākajiem.

Pēc temata

Cik maksā zinātnes granīts? Cik maksā studijas lielākajās augstskolās Krievijā
Ilons Masks novērtēja Krievijas izglītību

Galvenie temati