21:06 18 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Krievijā
Saņemt īso saiti
50

Vēsturnieks atgādināja, ka 1999. gadā Igaunija pati rakstiski atzina savu jauno robežu, un no tās puses ir netaisnīgi turpināt virzīt jautājumu par Tartu līgumu.

RĪGA, 2. janvāris – Sputnik. Militārais vēsturnieks Jurijs Knutovs komentēja Igaunijas parlamenta spīkera Hena Pilluāsa paziņojumu par teritoriālajām pretenzijām pret Krieviju, vēsta RIA Novosti.

Knutovs atgādināja, ka 1999. gadā Igaunija pati rakstiski atzina savu jauno robežu, un no tās puses ir netaisnīgi turpināt virzīt jautājumu par Tartu līgumu. Pēc viņa teiktā, nav nekāda pamata tam, lai Krievija atzītu šo dokumentu, jo Tallinas prasības ir pretrunā ne vien ar Otrā pasaules kara iznākumu, bet arī ar visiem sekojošajiem līgumiem starp valstīm.

"Faktiski tā ir atteikšanās no Otrā pasaules kara iznākuma. Tātad Igaunija atsakās atzīt kara iznākumu un vēlas to pārskatīt," uzsvēra vēsturnieks REN TV komentārā.

Viņš piebilda, ka šādu paziņojumu parādīšanās iemesls ir tajā, ka Igaunija atrodas uz ekonomiskās krīzes sliekšņa Briseles subsidēšanas izbeigšanas dēļ, un tai ir izdevīgi "celt augšā rusofobijas kārti".

Iepriekš Pilluāss paziņoja, ka Tartu miera līgums, kurš tika noslēgts 1920. gadā, joprojām ir spēkā esošs. Pēc igauņu politiķa domām, dokuments regulē arī robežu jautājumu starp abām valstīm.

Saskaņā ar Tartu līgumu, Baltijas republikai tika nodota daļa Ļeņingradas un Pleskavas apgabala. 1944. gadā šīs teritorijas tika atgrieztas KPFSR.

Pēc temata

Pasākumi būs stingri: Matvijenko brīdināja Tallinu par Sputnik vajāšanas sekām
Politologs atgādināja vecu anekdoti, lai aprakstītu Igaunijas attieksmi pret Krimas tiltu
Kaljulaida pastāstīja, vai ir slikti būt krievam Igaunijā
"Drīz atgriezīsimies": Sputnik Igaunija pārgāja pie darba ārkārtas režīmā

Galvenie temati