23:25 24 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Krievijā
Saņemt īso saiti
Ziemeļu straume 2 (216)
50

Krievijas enerģētikas ministrs atzīmēja: būtu pāragri apgalvot, ka Šveices kompānija Allseas nespēs pabeigt savu daļu darba.

RĪGA, 27. decembris — Sputnik. Gāzesvads "Ziemeļu straume 2" tiks pabeigts neatkarīgi no sankcijām, paziņoja Krievijas Enerģētikas ministrs Aleksandrs Novaks, intervijā avīzei "RBK", vēsta RIA Novosti.

"Atlicis izbūvēt nepilnus 160 kilometrus caurules," – viņš atgādināja.

Pie tam ministrs atzīmēja: būtu pāragri apgalvot, ka Šveices kompānija Allseas nespēs pabeigt savu daļu darba – tā gaida skaidrojumu par ASV Finanšu ministrijas ieviestajām sankcijām.

Iepriekš jau vēstīts, ka kompānija "Nord Stream 2" apsolījusi pabeigt gāzesvadu "Ziemeļu straume 2" 2020.gadā.

21.decembrī ASV prezidents Donalds Tramps parakstīja likumu par militāro budžetu, kurā bija iekļauta prasība ieviest sankcijas pret "Ziemeļu straumes 2" un "Turcijas straumes" būvdarbu apakšuzņēmējiem. Pēc tam Šveices kompānija, kas izvilka caurules Baltijas jūrā, paziņoja, ka aptur būvdarbus Dānijas teritoriālajos ūdeņos.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs paziņoja, ka projekts "Ziemeļu straume 2" tiks pabeigts, neskatoties uz visiem draudiem. "Pirmkārt, esmu pārliecināts, ka eiropieši izprot savu komerciālo interesi. Otrkārt, ir interese no enerģētiskās drošības ilgtermiņa nodrošināšanas viedokļa. Treškārt, viņi, protams, ir pazemoti. Galu galā ir izskanējuši vārdi, arī no Berlīnes puses, kuri liecina, ka pašcieņa mūsu partneriem Eiropā vēl ir saglabājusies," viņš teica.

Temats:
Ziemeļu straume 2 (216)

Pēc temata

Mediji uzzinājuši, kādas sankcijas ASV vērsīs pret "Ziemeļu straumi 2"
ASV "ellīgās sankcijas": kāpēc Krievijai par tām nav jāuztraucas
Kompānija Allseas apturēja "Ziemeļu straumes 2" darbus: KF izsaka līdzjūtību eiropiešiem
"Jauns atskaites punkts biznesā": eksperts par sankcijām pret "Ziemeļu straumi 2"
Tagi:
Ziemeļu straume 2

Galvenie temati