19:01 11 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Krievijā
Saņemt īso saiti
133

KF ostu dīzeļdegvielas transportēšanas jauda palielinājusies par 11 miljoniem tonnu gadā, pastāstīja "Transņeft" vadītājs Nikolajs Tokarevs.

RĪGA, 9. decembris – Sputnik. Krievija atbrīvojusies no tranzīta riskiem dīzeļdegvielas transportēšanā caur Baltijas valstu teritoriju, paplašinot atgaisošanas spējas Primorskas un Novorosijskas virzienā, paziņoja "Transņeft" prezidents Nikolajs Tokarevs intervijā žurnālam "Energetičeskaja poļitika".

"Produktu vada "Ziemeļi" paplašināšanas un produktu vada "Dienvidi" būvniecība ļāvusi palielināt dīzeļdegvielas transportēšanas jaudu par 11 miljoniem tonnu gadā, kā arī novirzīt Krievijas dīzeļa iekraušanu no ārvalstu ostām (pirmām kārtām no Baltijas ostām) uz Krievijas ostām," pateica Tokarevs.

Šo projektu īstenošanas mērķi – atbrīvoties no tranzīta riskiem dīzeļdegvielas transportēšanā caur Baltiju – viņš nosauca par stratēģisku. "Uzskatām, ka līdz par projekta "Ziemeļi 25" un projekta "Dienvidi" palaišanu šis mērķis ir veiksmīgi sasniegts," piebilda Tokarevs.

Atgādināsim, ka projekta "Dienvidi" īstenošana ļāva izveidot infrastruktūru dīzeļdegvielas transportēšanai ar cauruļvadu transporta palīdzību Krievijas ostas Novorosijska un eksporta virzienā no Krievijas Melnās jūras piekrastes uz Eiropas un citām pasaules valstīm. Naftas produktu vada trase iet caur 5 KF reģioniem: Samāras, Saratovas, Volgogradas, Rostovas apgabalu un Krasnodaras novadu. Naftas produktu vada projekta jauda ir 8,7 miljoni tonnu gadā.

Projekts "Ziemeļi" paredzēja dīzeļdegvielas pārsūknēšanas apjomu palielinājumu virzienā uz Primorskas ostu līdz 25 miljoniem tonnu gadā.

Krievijas kurss naftas produktu eksporta novirzīšanā uz savām ostām spēcīgi iecirtis Latvijas ostām Ventspilī un Rīgā. Ja 2014. gadā iekraušanas apjoms Ventspilī sastādīja 15,2 miljonus tonnu, tad 2018. gadā tas samazinājies līdz 9,8 miljoniem tonnu. Rīgas ostā 2014. gadā iekrāva 10,2 miljonus tonnu naftas produktu, savukārt 2018. gadā – 4,1 miljonu tonnu.

Pēc temata

Lai tikai Latvijai netiktu: Lietuva gatava upurēt sirdsapziņu kravu labad
Karš uz dzīvību un nāvi: eksperts novērtēja Baltijas izredzes cīņā par tranzītu ar KF
Naftogaz cenšas panākt Gazprom aktīvu arestu Latvijā
Latvija atzinusi, ka zaudē Krievijas tranzītu

Galvenie temati