00:22 07 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1325
  • RUB81.3769
Krievijā
Saņemt īso saiti
31

Iepriekš kļuva zināms, ka Polija noslēgusi līgumu ar kuģošanas kanāla būvniecības darba veicēju cauri strēlei, kura simboliskā būvniecība sākās pirms gada.

RĪGA, 6. oktobris – Sputnik. Kaļiņingradas apgabala varasiestādes plāno līdz 2024. gadam piešķirt Baltijas strēlei nacionālā parka statusu, kura atrodas Krievijas tālākais rietumu punkts, vēsta Sputnik Lietuva ar atsauci uz reģiona valdības preses dienestu un gubernatora Antona Aļihanova paziņojumu.

Šobrīd ierēdņi gatavo pieteikumu Krievijas Dabas ministrijai.

Šāds nolūks tika izteikts Aļihanova tikšanās laikā ar Valsts domes ekoloģijas un apkārtējās vides aizsardzības komitejas priekšsēdētāju Vladimiru Burmatovu. Reģiona vadītājs palūdza deputātam atbalstīt iniciatīvu.

Šo un citus Kaļiņingradas apgabala piedāvājumus Valsts dome izlems kopā ar federālajām iestādēm.

Iepriekš kļuva zināms, ka Polijas varasiestādes neatkāpjas no plāniem uzbūvēt kuģošanas kanālu cauri strēlei. Piektdien Polija paziņoja, ka parakstījusi līgumu ar darbu izpildītāju. Par to kļuvis Polija un Beļģijas konsorcijs NDI i Besix.

Kanāla simboliskā būvniecība sākās jau pērnā gada oktobrī. Aļihanovs toreiz norādīja, ka Krievijas ekologi vairākkārt nosūtījuši Polijai rakstiskus iesniegumus ar lūgumu paskaidrot būvniecības plānus, taču Polija ilgu laiku klusējusi.

Koku ciršana. Foto no arhīva
© Sputnik / Александр Кондратюк

Konvencijas par Baltijas jūras reģiona jūras vides aizsardzību (Helsinku konvencija) ietvaros Polijai ir pienākums informēt Krieviju par plānojamā kanāla negatīvo ietekmi, kā arī garantēt darbību veikšanu ar mērķi mazināt nelabvēlīgo ietekmi uz apkārtējo vidi un saglabāt Kaļiņingradas līča rajona bioloģisko daudzveidību.

Baltijas (Vislas) strēle ir šaura sauszemes josla, kura atdala Kaļiņingradas līci no Gdaņskas līča pamatdaļas. Tās garums ir 65 kilometri – 35 no tiem ziemeļaustrumos ir Krievijas teritorija, pārējie – Polija. Strēli klāj pludmales un kāpas.

Pēc temata

Eiropas Komisija aizliegusi Polijai būvēt kanālu cauri Baltijas strēlei
Polija plāno būvēt kanālu pāri Baltijas strēlei pretēji EK viedoklim

Galvenie temati