17:33 17 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1986
  • RUB90.8921
Krievijā
Saņemt īso saiti
60

Nedēļu ilgā vizīte, kurā piedalās Vācija, ASV un Beļģija, paredzēta diplomātisko sakaru nostiprināšanai.

RĪGA, 30. septembris – Sputnik. Krimā iepazīšanās vizītē ieradīsies liela delegācija no rietumvalstīm, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz RIA Novosti.

Krimas parlamenta Starpnacionālo attiecību un tautas diplomātijas komitejas vadītājs Jurijs Gempels pastāstīja aģentūrai, ka delegāciju veidos 22 cilvēki no Norvēģijas, Beļģijas, Holandes, ASV un Vācijas. Vizītes deklarētais mērķis – tautas diplomātijas sakaru nostiprināšana. Atzīmēts, ka vizīte ilgs līdz 6.oktobrim.

Krievijas, Krimas Republikas un Krimas tatāru karogi
© Sputnik / Алексей Мальгавко

Gempels aprakstīja, ka vizītes oficiālā daļa sāksies ar Sevastopoles apmeklējumu, pēc tam notiks virkne publisko pasākumu Simferopolē. Delegāti vēlas apmeklēt arī Vernardska Krimas federālo universitāti un starptautisko bērnu centru "Artek".

Politiķis piezīmēja, ka ieplānota arī tikšanās Krimas parlamentā, vizītes Eipatorijā un Jaltā.

Iepriekš vairāku Vācijas parlamenta frakciju pārstāvji bundestāgā secināja, ka nepieciešams vājināt pret Krieviju vērstās sankcijas. Viņi atzīmēja, ka pēc piecus gadus ilgām sankcijām pienācis laiks "spert pirmo soli".

Maskavas un rietumvalstu attiecības pasliktinājās sakarā ar situāciju Ukrainā un Krimā, kas atgriezās Krievijas sastāā pēc referenduma pussalā. Rietumvalstis apsūdzēja Krieviju par "iejaukšanos" kaimiņvalsts lietās un vērsa pret to sankcijas. Maskava bija spiesta spert atbildes soļus.

Pie tam Krievija ne vienu reizi vien ir uzsvērusi, ka ir neproduktīvi runāt ar to sankciju valodā, kā arī norādījusi, ka nav iesaistīta konfliktā Ukrainā un uz to nav attiecināmi Minskas protokoli, kas parasktīti situācijas noregulēšanai.

Pēc temata

Eiropā pieaug cilvēku skaits, kuri uzskata Krimu par Krievijas daļu
Krimā nosaukuši ārzemnieku skaitu, kuri apmeklējuši pussalu kopš gada sākuma
Populārs amerikāņu izdevums ieteicis atpūsties Krimā
NATO ģenerālsekretārs paskaidrojis, kāpēc Krima iekļāvusies Krievijas sastāvā

Galvenie temati