21:42 22 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Krievijā
Saņemt īso saiti
187

Robežkontroles punktu vidū, kuros ārzemnieki ar elektronisko vīzu varēs iebraukt Sanktpēterburgā un Ļeņingradas apgabalā, nav dzelzceļa staciju.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Latvijas pilsoņi nevarēs iebraukt Sanktpēterburgā un Ļeņingradas apgabalā ar elektroniskajām vīzām, braucot ar dzelzceļa transportu, – šim nolūkam nāksies noformēt parasto vīzu. Tas secināms no KF ĀM paskaidrojuma sakarā ar kārtību, kādā reģionu ārzemnieki drīkstēs apmeklēt ar elektroniskajām vīzām.

Krievijas ārpolitikas iestāde publiskojusi robežkontroles punktu sarakstu, caur kuriem no 1. oktobra ar elektroniskajām vīzām varēs iebraukt Pēterburgā un Ļeņingradas apgabalā – dzelzceļa staciju to vidū nav.

ĀM paziņoja, ka elektroniskās vīzas Sanktpēterburgas un Ļeņingradas apgabala apmeklēšanai ir derīgas iebraukšanai un izbraukšanai no KF ar gaisa transportu, autotransportu un ūdens transportu, kā arī neizmantojot transportlīdzekļus tikai sekojošajos robežkontroles punktos:

Lidosta "Pulkovo";

Jūras kontroles punkti "Visocka", "Sanktpēterburgas Lielā osta" (Jūras stacija), "Sanktpēterburgas Pasašieru osta";

Automobiļu kontroles punkti "Ivangoroda", "Torfjanovka", "Brusņičnoje", "Svetogorska";

Gājēju caurlaides punkts "Ivangoroda".

Ieceļošana ar elektroniskajām vīzēm ar dzelzceļa transportu tehnisku iemeslu dēļ nav iespējama.

KF prezidents Vladimirs Putins parakstīja rīkojumu par elektronisko vīzu ieviešanu no šī gada 1. oktobra ārvalstu tūristiem, kuri apmeklē Pēterburgu un Ļeņingradas apgabalu. Septembra sākumā KF premjerministrs Dmitrijs Medvedevs apstiprināja 53 valstu sarakstu, kuru pilsoņi varēs apmeklēt Ļeņingradas apgabalu pēc jaunās sistēmas. Sarakstā tika iekļautas visas ES valstis.

Atgādināsim, ka kopš 2017. gada ar elektronisko vīzu Krievijas Tālo Austrumu federālajā apgabalā var ieceļot 18 valstu pilsoņi. To vidū ir Japāna, Ķīna, KTDR, Indija, Irāna, AAE, Turcija, Meksika, Singapūra. Nesena sarakstam pievienoja Taivānu.

Kopš 2019. gada 1. jūlija Krievija sākusi izsniegt bezmaksas elektroniskās vīzas uz Kaļiņingradas apgabalu 53 valstu pilsoņiem, tostarp Latvijas, Lietuvas un Igaunijas pilsoņiem. Šāda vīza ir derīga 30 dienu garumā un atļauj uzturēties Kaļiņingradas apgabalā ne ilgāk par astoņām diennaktīm kopš iebraukšanas brīža. Lai saņemtu elektronisko vīzu, ir jāaizpilda pieteikums specializētā Krievijas ĀM portālā.

Pēc temata

Braukt uz Kaļiņingradu? Benzīns Latvijā nekļūst lētāks
"Krievija var iztikt bez EP": par ko apspriedās Krievijas un Somijas prezidenti
Cigaretes un benzīns: somi rēķina, kur izdevīgāk – Igaunijā vai Latvijā

Galvenie temati