11:56 23 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB91.1009
Krievijā
Saņemt īso saiti
61

Robežkontroles punktā Pleskavas apgabalā tika aizturēts Latvijas pilsonis, kurš mašīnas slēptuvēs centās nelikumīgi izvest vērā ņemamu ārstniecisku preparātu kravu no Krievijas uz Latviju.

RĪGA, 2. augusts – Sputnik. Uz Krievijas un Latvijas robežas robežkontroles punktā "Burački" aizturēts Latvijas pilsonis, kurš izbrauca ar privātu auto no Eirāzijas Ekonomiskās savienības muitas teritorijas ar nedeklarēto un muitas kontrolei neuzrādītu preci, vēsta Pleskavas ziņu lente.

Veicot viņa automobiļa Audi 100 Avant kratīšanu, tika atrasti 77 zāļu iepakojumi tabletēs un kapsulās, kuru kopējais svars sastādīja aptuveni 1,5 kg. Medikamenti tika paslēpti automobiļa slēptuvēs.

Zāļu vidū muitnieki atrada Analgīnu, Citramonu, Ftalazolu, Amoksicilīnu un baldriānu uzlējumu.

Produkcijas kvalitātes kontrole
© Sputnik / Алексей Даничев

Sakarā ar preču slēpšanu no muitas kontroles pret Latvijas pilsoni tika iesākta administratīvā pārkāpuma lieta.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka, spriežot pēc Veselības ministrijas pētījuma, Latvijā ir augstākie uzcenojumi medikamentiem Baltijas valstīs – gan kompensējamiem, gan nekompensējamiem, kā arī augstākie uzcenojumi aptiekās.

Piemēram, nosacīti kompensējamam medikamentam, kura cena ir 10 eiro, uzcenojums Lietuvā ir 0,51 eiro, Igaunijā – 0,50 eiro, Latvijā – 0,70. Situācija nekompensējamo medikamentu jomā ir vēl sliktāka - medikamentam, kura cena ir 10 eiro, uzcenojums Igaunijā — 0,50 eiro, Lietuvā – 0,70 eiro, Latvijā — 1,63 eiro.

Dārgākām zālēm uzcenojums ir vēl lielāks: kompensējamam medikamentam, kura cena ir 20 eiro, uzcenojums Lietuvā ir 0,51, Igaunijā – 0,75, Latvijā – 1,25 eiro. Nekompensējamam medikamentam par 20 eiro, uzcenojums Lietuvā ir 1,00, Igaunijā – 0,60, Latvijā – 2,84 eiro. Tātad uzcenojums dažām zālēm Latvijā ir 3-4 reizes lielāks nekā kaimiņvalstīs.

Latvija ieņēmusi līdera vietu arī aptieku uzcenojumu ziņā: piemēram, par 5 eiro vērtām zālēm uzcenojums Lietuvā veido 1,10 eiro, Igaunijā — 1 eiro, bet Latvijā — 1,68 eiro.

Pēc temata

Zāles kredītā: Latvijas pensionāru ikdiena
Pļaviņš paskaidroja, kā Latvijā padarīt zāles pieejamākas
Aptieku uzcenojumu līderis: kāpēc zāles Latvijā ir dārgas
Kozlovska: kompensējamās zāles arī jāpārdod pa daļām

Galvenie temati