09:42 21 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2101
  • RUB89.0850
Krievijā
Saņemt īso saiti
50

Krievijas līderis uzsvēra, ka Vašingtonai pašai ir jāizlemj, vai tai ir jāattīsta attiecības ar Maskavu.

RĪGA, 24. jūnijs – Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja, Maskava ir gatava dialogam ar Vašingtonu, taču amerikāņiem pašiem jāizlemj, vai viņiem ir vai nav jāattīsta attiecības ar Krieviju, vēsta Sputnik Lietuva.

Par to Krievijas līderis pateica NTV ēterā.

Putins uzsvēra, ka ASV un Krievijai ir savi priekšstati par to, kā tiek risināti vieni vai otri jautājumi, taču bez dialoga rast konsensu nav iespējams.

"Tāpēc, kolīdz viņi [Amerikas varasiestādes] būs gatavi, – lūdzu, mēs ar prieku attīstīsim šīs attiecības. <…> Lai viņi paši izlemj, vai viņiem ir vai nav jāattīsta attiecības ar Krieviju. Ja dialogs viņiem ir nepieciešams – lūdzu, mēs esam gatavi. Ja nē – mēs pagaidīsim, kamēr viņi nobriedīs," pateica viņš.

Tiešās līnijas laikā ar Krievijas iedzīvotājiem Krievijas prezidents atzīmēja, ka dialogs ar ASV vienmēr ir pieprasīts un Krievija tam ir gatava. Taču, pēc Putina vērtējuma, ASV vēlēšanu kampaņas sākuma fonā Maskavas un Vašingtonas attiecībās joprojām "viss nebūs tik vienkārši".

Krievijas un Rietumu attiecības krasi pasliktinājās 2014. gadā, kad ES, ASV un dažas citas valstis ieviesa sankcijas pret Maskavu, nepamatoti apsūdzot to par "iejaukšanos" iekšējā konfliktā Ukrainas austrumos un it kā "nelikumīgi" pievienojot sev Krimu.

Krievija bija spiesta spert atbildes soļus un vairākkārt uzsvēra, ka runāt sankciju valodā ir neproduktīvi.

Pēc temata

Putins iesniedza Valsts domē likumprojektu par INF līgumu: Eiropai piedāvā aizdomāties
Putins nosauca Rīgā ar svastiku staigājošus cilvēkus par riebīgu nelietību
Makrons anonsējis pārrunas ar Putinu

Galvenie temati