14:02 13 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Krievijā
Saņemt īso saiti
100

Modernizētie krasta apsardzes kompleksi spēj novērst jūras desanta iebrukumu no Melnās jūras puses un "signalizē par Maskavas apņēmību noturēt Krimu", uzsvēra amerikāņu izdevuma žurnālists.

RĪGA, 10. jūnijs — Sputnik. Amerikāņu žurnāls The National Interest novērtējis Krimā dislocēto šahtas bāzes krasta raķešu kompleksu "Utes", vēsta RIA Novosti.

Raksta autors Maikls Peks pastāstīja lasītājiem, ka krasta apsardzes komplekss bāzējies pussalā jau padomju laikā. Pēc PSRS sabrukuma sistēmas tika nodotas Ukrainas Jūras spēkiem, taču netika ekspluatētas, un to stāvoklis strauji pasliktinājās. "Utes" cīņas gatavība tika atjaunota 2016.gadā. The National Interest autors piebilda, ka tas veikts "sekmīgi un laikus".

Modernizētie krasta apsardzes kompleksi spēj novērst jūras desanta iebrukumu no Melnās jūras puses un "signalizē par Maskavas apņēmību noturēt Krimu", uzsvēra Peks.

Publikācijas autors pastāstīja, ka pretkuģu raķetes P-35 ar turboreaktīvo dzinēju pārvērš krasta kompleksu par īstu "kuģu slepkavu". Žurnālists pievērsa uzmanību tam, ka "Utes" iespējams apbruņot arī ar citiem lādiņiem, - par to maija beigās pastāstīja mašīnbūves zinātniskā un ražošanas apvienības ģenerāldirektors Aleksandrs Ļeonovs.

Žurnālists uzskata, ka valstij ar garu jūras robežu krasta apsardzes nostiprināšana ir ekonomiski izdevīgāka nekā milzīgas flotes būve.

Krasta apsardzes kompleksu "Utes" izstrādājusi zinātniskā un ražošanas apvienība Reutovā. Raķetes P-35 darbības attālums sasniedz 450 kilometrus. Sistēmas iespējams izmantot kompleksā ar krasta apsardzes sistēmām "Bal" un "Bastion".

Pēc temata

"Rietumi" jūrā: Baltijas flotē izmēģināts raķešu komplekss "Bal"
Krievija pirmo reizi izmantojusi raķešu kompleksu "Bastion" Arktikā
Kaļiņingradas apgabalā ieradies S-400 pulks
Krievija nostiprinās bruņoto spēku grupējumus valsts rietumos un dienvidos

Galvenie temati