09:32 05 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Krievijā
Saņemt īso saiti
63

Aprīļa vidū apstiprinātais aizliegums degvielas piegādei tika pieņemts, atbildot uz Ukrainas valdības lēmumu paplašināt sankcijas pret Krieviju.

RĪGA, 1. jūnijs – Sputnik. No 1.jūnija stājies spēkā aizliegums ogļu un naftas produktu piegādei no Krievijas uz Ukrainu, vēsta RIA Novosti.

Valdības lēmums liecina, ka tagad vieglo frakciju un preču benzīnu, dīzeļdegvielu, propānu, butānu un citas sašķidrinātās gāzes iespējams piegādāt tikai ar Ekonomiskās attīstības ministrijas atļauju.

Sarakstā iekļautas arī akmeņogles, briketes, granulēta koncentrēta rūda un cita veida cietā degviela, las iegūta no akmeņoglēm, lignīts, jeb brūnogles, aglomerāts vai neaglomerāts, izņemot cietogles, kokss vai puskokss no akmeņoglēm, lignīta vai kūdras, aglomerāts vai neaglomerāts, retortogles.

Piektdien, 31.maijā Ekonomiskās attīstības ministrija nosūtīja valdībai uzņēmumu sarakstu, kam varētu izsniegt atļaujas degvielas eksportam uz Ukrainu, turklāt gan atļaujas, gan piegādes apjoms tiks izvērtēts ik mēnesi.

Iepriekš Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes sekretārs Aleksandrs Daqņiļuks paziņoja, ka naftas un butāna piegādes aizliegums radīs Kijevai grūtības.

Aprīļa vidū apstiprinātais aizliegums degvielas piegādei tika pieņemts, atbildot uz Ukrainas valdības lēmumu paplašināt sankcijas pret Krieviju. Starp ievešanai aizliegtajām precēm Kijeva iekļāva konservēšanai paredzētas bundžas, pārtikas produktiem paredzētas pudeles un citu produkciju.

Pēc temata

Vācija būs "melna". Un Krievija ar to nopelnīs
Pavasarī Lukoil uzsāks naftas ieguvi Baltijas jūras šelfa jaunajā posmā
Kamēr vēl nav aizlieguši: Lietuvas uzņēmums Achema palielina gāzes iepirkumus Krievijā

Galvenie temati