19:16 31 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Krievijā
Saņemt īso saiti
63

Krievijas Valsts domes spīkers Vjačeslavs Volodins devis uzdevumu aprēķināt kaitējumu, ko Krimai nodarījusi Ukrainas politika un pieprasīt tā kompensāciju ar parlamenta struktūru starpniecību.

RĪGA, 16. marts — Sputnik. Krievijas Valsts domes spīkers Vjačeslavs Volodins devis uzdevumu aprēķināt ekonomiskos zaudējumus, ko cietusi Krima Ukrainas sastāvā, vēsta RIA Novosti.

"Ukraina (..) izturējusies pret Krimu ļoti ļoti negodīgi: tika pārkāptas pilsoņu pamata tiesības – tiesības uz valodu, izglītību dzimtajā valodā. (Ukraina – red.) iznīcināja Krimas un Sevastopoles ekonomiku. Faktiski – aneksija, arī tiesiskā pamata nebija," – norādīja Volodins Valsts domes Padomes un Krimas Republikas Padomes kopīgajā sēdē.

Valsts domes spīkers uzdeva attiecīgajām komitejām "izvērtēt šo jautājumu, izanalizēt, aprēķināt, cik zaudējusi Krimas ekonomika Ukrainas iznīcinošās politikas dēļ, kas tika šeit uzspiesta, cik zaudējuši iedzīvotāji, kādas tiesības bija pārkāptas".

"Un caur Eiropas Parlamenta struktūrām mēs ar jums ņemsim un uzdosim Ukrainai kompensēt to, ko zaudējuši pilsoņi šo 25 gadu laikā," – piebilda politiķis.

Krima
© Sputnik / Alexey Malgavko

Volodins atgādināja, ka pēc iekļaušanās Krievijas sastāvā Krimas ekonomikā ir vērojams kvalitatīvs izrāviens.

"Domāju, būtu pareizi teikt, ka 2018. gadā reģiona iekšzemes kopprodukts sasniedzis 217 200 rubļus (2953 eiro – red.) uz vienu iedzīvotāju. Tā ir 40. vieta Krievijā. Atgādināšu, ka pirms pieciem gadiem šī rādītāja ziņā republika ieņēma priekšpēdējo vietu," – uzsvēra VD spīkers.

Krimas Republikas vadītājs Sergejs Aksjonovs atzīmēja, ka pēc atkalpievienošanās Krievijai pussala saņēmusi kolosālu palīdzību.

"Tādas modernizācijas programmas, kas patlaban tiek īstenota Krimas Republikā, nav bijis nekad pēdējo 50 gadu laikā," – viņš apliecināja.

Piektdien Simferopolē notika Valsts domes Padomes un Krimas Republikas Padomes kopīgā sēde.

Pēc temata

Eirodeputāts no Latvijas izkritizēja "smieklīgo" Krimas rezolūciju
Rinkēvičs neuztraucas par skolām Latvijā, taču pārdzīvo par Krimas tatāriem
Karavīri Ukrainā izdemolējuši pansionātu uz Krimas robežas
Norvēģu politiķis paskaidrojis, kāpēc Rietumiem laiks atzīt Krimas piederību Krievijai

Galvenie temati