16:06 30 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Krievijā
Saņemt īso saiti
121

Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu informēja, ka ASV faktiski jau uzsākušas vidēja un maza darbības attāluma raķešu ražošanu, un ierosināja atbildes pasākumus.

RĪGA, 3. februāris – Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins piekritis valsts aizsardzības ministra Sergeja Šoigu ierosinājumam sākt darbu pie "Kalibr" "piezemēšanas" un sauszemes bāzes vidēja darbības attāluma hiperskaņas raķetes radīšanas, vēsta RIA Novosti.

Krievijas prezidenta Vladimira Putina, ārlietu ministra Sergeja Lavrova un aizsardzības ministra Sergeja Šoigu tikšanās
© Sputnik / Алексей Никольский

"Piekrītu Aizsardzības ministrijas ierosinājumam sākt darbu pie "Kalibru" "piezemēšanas" un atklāt jaunu novirzienu - sauszemes bāzes vidēja darbības attāluma hiperskaņas raķetes izstrādāšanu," – Putins paziņoja, tiekoties ar valsts ārlietu ministru Sergeju Lavrovu un aizsardzības ministru Sergeju Šoigu.

Atbildot uz valsts vadītāja lūgumu novērtēt pēc ASV lēmuma izveidojušos situāciju un ziņot par Aizsardzības ministrijas piedāvātajiem pasākumiem, Šoigu konstatēja: "Neskatoties uz izplūdušajiem formulējumiem, nepārprotami saskatām, ka līdztekus atklātam zinātniski pētnieciskam darbam vidēja un maza darbības attāluma raķešu ražošanas jomā mēs novērojam Līguma noteikumu reālus pārkāpumus, turklāt ne jau pirmo gadu."

Viņš paskaidroja, ka faktiski ASV jau sākušas minēto raķešu ražošanu.

"Līdz ar to mums ir ierosinājums par atbildes pasākumiem, tas ir sekojošs. Pirmkārt: zinātniski pētniecisko darbu, kā arī konstruktoru un izmēģinājumu darbu sākšana tuvākajos mēnešos lai mainītu jūras bāzes raķešu "Kalibr" starta iekārtas vai izmantotu tās sauszemes variantā," – ieteica ministrs.

"Otrkārt. Tas arī ir zinātniski pētnieciskais darbs, kas pāries konstruktoru un izmēģinājumu darbā ar mērķi izstrādāt vidēja un maza darbības attāluma hiperskaņas ballistisko raķešu sauszemes kompleksus," – turpināja S.Šoigu.

Aizsardzības ministrs lūdza prezidentu atbalstīt šos ierosinājumus.

"Piekrītu," – atbildēja Putins.

Pēc temata

Analogu nav: ASV atzinušas, ka Krievijas bruņojums ir unikāls
Krievijas AM demonstrēja jaunā bruņojuma iespējas
Krievijas speciālo uzdevumu vienības izmēģina jaunu bruņumašīnu
Ja neticat, skatieties paši: Putins par Krievijas jaunāko bruņojumu

Galvenie temati