03:25 26 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Krievijā
Saņemt īso saiti
83

Maskava paziņoja, ka pēc ASV lēmuma apturēt līgumā par vidēja un maza darbības attāluma raķešu likvidāciju minēto saistību izpildi tiks sperti atbildes soļi.

RĪGA, 3. februāris — Sputnik. Krievijas Federācijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja par simetrisku atbildi ASV lēmumam izstāties no līguma par vidēja un maza darbības attāluma raķešu likvidāciju (INF), vēsta Sputnik Igaunija, atsaucoties uz RIA Novosti.

"Amerikāņu partneri paziņoja, ka viņi aptur savu dalību Līgumā, un arī mēs apturēsim. Viņi paziņoja, ka veic zinātniski pētnieciskos, izmēģinājumu un konstruktoru darbu, arī mēs darīsim to pašu," – norādīja prezidents, tiekoties ar ārlietu ministru Sergeju Lavrovu un aizsardzības ministru Sergeju Šoigu. Pie tam Putins uzsvēra, ka Krievija "nedrīkst iesaistīties dārgās bruņošanās sacīkstēs un nedarīs to".

Valsts vadītājs deva rīkojumu turpmāk neierosināt pārrunas ar ASV atbruņošanās jautājumos, taču atzīmēja, ka visi KF ierosinājumi "paliek uz galva un durvis ir atvērtas".

"Pagaidīsim, līdz mūsu partneri nobriedīs, lai iesaistītos ar mums līdztiesīgā un saturīgā dialogā par šo – gan mums, gan mūsu partneriem, gan arī visai pasaulei svarīgo tēmu," – teica prezidents.

Tāpat Vladimirs Putins norādīja, ka Krievija neizvietos mazā un vidējā darbības attāluma raķetes, ja tās neparādīsies citās pasaules valstīs.

Donalds Tramps
© Sputnik / Михаил Климентьев

"Ja tāds bruņojums parādīsies, Krievija neizvietos ne Eiropā, ne citos pasaules reģionos vidēja un maza darbības attāluma ieročus, kamēr atbilstošajos pasaules reģionos neparādīsies tamlīdzīgi amerikāņu ražoti ieroči," – paziņoja Putins, tiekoties ar ĀM un AM vadītājiem.

Iepriekš vēstīts, ka 1. februārī ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka Vašingtona sāk izstāšanās procedūru no līguma. To paredzēts noslēgt pēc pusgada. Vēlāk brīfingā Savienoto Valstu vadītājs apgalvoja žurnālistiem, ka ir gatavs noslēgt jaunu līgumu, kas būšot "daudz labāks" nekā iepriekšējais.

Krievijas politiķis Aleksejs Puškovs pauda pārliecību, ka Trampa paziņojums sniegts tikai ar vēlmi nomierināt sabiedrotos Eiropā, ko biedē amerikāņu kodolieroču dislokācijas perspektīva.

Pēc temata

ASV izstāšanās no INF: Maskava sola adekvātu atbildi
Vācijas ĀM: INF līguma saglabāšanas atslēga ir Krievijas rokās
ASV apturējušas līgumu INF, Eiropa nevēlas kļūt par cīņas lauku
Eksperts: INF līguma laušana vissāpīgāk skars Eiropu

Galvenie temati