13:12 16 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2123
  • RUB89.0364
Krievijā
Saņemt īso saiti
217

Aizliedzot telekanāla "Rossija RTR" pārraides Latvijā, valsts nogriezta nevis no "Kremļa propagandas", bet gan no vārda brīvības.

RĪGA, 2. februāris – Sputnik. Krievijas starptautiskās ziņu aģentūras "Rossija segodņa" ģenerāldirektors un Krievijas Valsts televīzijas un radio kompānijas ģenerāldirektora vietnieks Dmitrijs Kiseļovs intervijā Sputnik komentēja Krievijas telekanāla "Rossija RTR" retranslācijas aizliegumu Latvijā.

D.Kiseļovs norādīja, ka tādas darbības nav savienojamas ar vārda brīvību. Vēl vairāk, tās skumji atspoguļo Eiropā notiekošās pārvērtības.

"Tas nav savienojams ar vārda brīvību. Ir skumji skatīties uz Eiropas transformāciju," – teica Kiseļovs.

Iepriekš vēstīts, ka ceturtdien, 31. janvāri Latvijas Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) sēdē pieņēma lēmumu aizliegt Krievijas telekanāla "Rossija RTR" retranslāciju un programmu izplatīšanu Latvijas teritorijā.

Latvija uzskata, ka šis pasaukums ļaus pasargāt valsti no "Kremļa propagandas" un palīdzēs "aizsargāt informācijas telpu".

Komentējot situāciju, Krievijas vēstniecība šo aizliegumu nosauca par lielu pļauku vārda brīvībai Latvijā un negodīgas konkurences izpausmi mediju telpā.

Savukārt, runājot  par "Rossija RTR" translācijas aizliegumu Latvijā, Krievijas Valsts televīzijas un radio kompānijas (VGTRK) starptautisko attiecību direkcijas vadītājs Pjotrs Fjodorovs paziņoja, ka tas ir cenzūras mēģinājums, taču telekanāla skatītāji tik un tā atradīs iespēju to skatīties, jo pieejams internets, turklāt daudzi iegādājas satelīta TV.

Fjodorovs atgādināja, ka šāds lēmums nav pieņemts pirmo reizi, turklāt parasti Latvija izsaka pretenzijas nevis par ziņu izlaidumiem, bet gan diskusiju šoviem, kuros, pēc tās domām, nepareizi atspoguļoti kādi notikumi.

Jāpiebilst, ka ar līdzīgu iniciatīvu nākusi klajā arī Lietuva. Tās kontrolējušā iestāde izteikusi brīdinājumus par "melīgas informācijas izplatīšanu" diviem Krievijas kanāliem – Lietuvas Pirmajam Baltijas kanālam, kas veidots uz Krievijas Pirmā kanāla bāzes, un "NTV Mir. Lietuva". Ja šiem kanāliem tiks izteikti trīs brīdinājumi, to translācija valsts teritorijā var tikt apturēta.

Pēc temata

Karš ar citādu domāšanu: kā Ukrainā vajā žurnālistus
Kiseļovs paskaidrojis, kāpēc Krievija uzvar informācijas cīņā ar Rietumiem
Lietuvā atrasts objektīvs kanāls krievu valodā – amerikāņu kanāls

Galvenie temati