17:26 20 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Krievijā
Saņemt īso saiti
43

Otrdien Krievijas prezidents Vladimirs Putins atklāja gāzes uzņemšanas termināli no peldošās regazifikācijas platformas Kaļiņingradā.

RĪGA, 9. janvāris – Sputnik. Kaļiņingradas apgabals vairs nav atkarīgs no gāzes piegādēm cauri Lietuvai pēc SDG termināla darbības sākuma reģionā, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz RIA Novosti.

Otrdien Krievijas prezidents Vladimirs Putins atklāja gāzes uzņemšanas termināli no peldošās regazifikācijas platformas Kaļiņingradā. Viņš uzsvēra, ka jau patlaban Kaļiņingradas apgabals ir "absolūti autonoms un var atrisināt visus uzdevumus enerģētikas jomā".

Par reģiona gāzes apgādes alternatīvā varianta īstenošanu atbild koncerns "Gazprom". Pēc termināļa darbības sākuma kompānijas parstāvji paziņoja, ka sistēmas darbojas atbilstošajā režīmā.

"Pilnībā atslēgta gāzes padeves sistēma caur maģistrālo gāzesvadu Minska-Viļņa-Kauņa-Kaļiņingrada, un patlaban Kaļiņingradas apgabala gāzes padeve pilnībā tiek veikta caur jūras termināli," – RIA Novosti citēja "Gazprom" vadītāja Alekseja Millera sniegto informāciju.

A.Millers piezīmēja, ka termināļa jauda ļaus pilnībā segt gan pašreizējo, gan perspektīvo reģiona gāzes patēriņu.

Gāzes pieņemšanas terminālis uzcelts Baltijas jūras piekrastē. Tādējādi peldošā regazifikācijas iekārta "Maršal Vasiļevskij", kas paredzēta sašķidrinātās dabasgāzes pieņemšanai, transportēšanai, uzglabāšanai un regazifikācijai, varēs nogādāt SDG terminālī.

Terminālis un platforma ļaus segt dabasgāzes patēriņu reģionā – līdz 3,7 miljardiem kubikmetru gadā.

Plānots, ka SDG terminālis tiks savienots ar gāzesvadu pazemes gāzes glabātavā Kaļiņingradas rajonā.

Pēc temata

Krievijas gāze ies uz Lietuvu ar Latvijas tirgotāja starpniecību
Latvijas GTS operators lemj, no kā lai ņem naudu par gāzes glabāšanu
SDG velk dibenā: lietuviešus šokē gāzes un elektroenerģijas cenu pieaugums
Ko zaudēs Eiropa, ja atteiksies no "Ziemeļu straumes 2"

Galvenie temati