19:23 25 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2152
  • RUB91.6732
Krievijā
Saņemt īso saiti
64

Krievijas parlamenta apakšpalāta varētu izskatīt projektu jau nākamnedēļ.

RĪGA, 20. septembris — Sputnik. Krievijas Valsts domes Starptautisko lietu komiteja ieteikusi parlamenta apakšpalātai ratificēt vienošanos par KF un Latvijas pierobežas teritoriju iedzīvotāju braucienu tālāku vienkāršošanu, vēsta RIA Novosti.

Dokuments parakstīts Rīgā 2017. gada 14. novembrī, tajā paskaidrots, ka vienošanās attiecināta uz Krievijas un Latvijas pierobežas teritorijās legāli dzīvojošajiem pilsoņiem, kā arī ārvalstniekiem, kuri tajās dzīvo vismaz trīs gadus. Pierobežas teritorija – pašvaldības veidojumu teritorija pie robežas un atrodas zonā ne vairāk kā 30 km attālumā no tās, kā arī veidojumi, kuru daļa atrodas 30-50 km zonā no robežas.

Latvija ierosināja ieviest grozījumus abu valstu līgumā. Runa ir par ierobežojumu atcelšanu pilsoņu kopējam uzturēšanās laikam pierobežas teritorijās kalendārā gada laikā un par atteikšanos no zīmogiem pasēs par robežkontroles iziešanu, atzīmēts skaidrojumā.

Likumprojekts tika izskatīts un apstiprināts 2018. gada 25. jūnijā Krievijas valdības likumprojektu komisijas sēdē. 28. jūnijā Krievijas valdība apstiprināja grozījumus līgumā par pierobežas teritoriju iedzīvotāju savstarpējo braucienu atvieglošanu. Komiteja ierosina Valsts domei izskatīt projektu plenārsēdē 27. septembrī.

Pēc temata

Krievijas un Latvijas pierobežas rajonu iedzīvotājiem varētu atvieglot robežas šķērsošanu
Krievija atļāvusi Latvijai šķērsot robežu ārpus norādītajiem gaisa koridoriem
Latvija sāks glabāt informāciju par visiem robežas šķērsotājiem
Latvija pagarinās žogu uz Latvijas un Krievijas robežas

Galvenie temati