18:30 15 Decembris 2019
Tiešraide
  • USD1.1174
  • RUB69.9930
Pirmstermiņa balsošana Kaļiņingradā

Krievijas CVK: Latvija spērusi nedraudzīgu soli attiecībā pret Krievijas vēlēšanām

© Sputnik / Igor Zarembo
Krievijā
Saņemt īso saiti
75

Latvija atteikusies atvērt papildus vēlēšanu iecirkņus 12 Latvijas Republikas pilsētās Krievijas prezidenta vēlēšanās martā.

RĪGA, 1. marts — Sputnik. Latvijas un Igaunijas atteikšanās pirmstermiņa balsošanas sarīkošanās Krievijas prezidenta vēlēšanās ārpus Krievijas diplomātiskajām iestādēm ir nedraudzīgs solis, taču vietējām varas iestādēm ir šādas tiesības, paziņoja Krievijas CVK loceklis Aleksandrs Kļukins, vēsta RIA Novosti.

"Nedraudzīgu, es uzskatu, soli attiecībā pret mūsu vēlēšanām spēra Latvija — viņa aizliedza veikt pirmstermiņa balsošanu," pateica Kļukins.

Pēc viņa sacītā, Latvijas varas iestādes atsaucas uz to, ka valstī ir Krievijas vēstniecība un konsulāti.

"Agrāk Krievijas pilsoņi tradicionāli balsoja Maskavas namā, kurā bija skaidrs, ka to visu tur drīkst rīkot. Taču tas jau, kā saka, ir vietējo varas iestāžu ziņā," piebilda CVK loceklis.

Latvijas ĀM nedeva piekrišanu Krievijas vēstniecības lūgumam atvērt papildus vēlēšanu iecirkņus 12 Latvijas Republikas pilsētās Krievijas prezidenta vēlēšanām martā. Krievijas pilsoņi varēs nobalsot tikai Krievijas vēstniecības, konsulārās nodaļas un Sociālā nodrošinājuma ēkā Rīgā, kā arī ģenerālo konsulātu telpās Daugavpilī un Liepājā. Citās pilsētās dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem nāksies atbraukt uz balsošanu norādītajos iecirkņos.

Pēc Latvijas ĀM preses sekretāra Ginta Jegermaņa sacītā, šāds lēmums pieņemts, balstoties uz izveidoto savstarpējības praksi, jo Latvija organizē savas vēlēšanas un referendumus tikai vēstniecības telpās Maskavā, kā arī konsulārajās pārstāvniecībās Sanktpēterburgā, Pleskavā un Kaļiņingradā.

Vēlēšanas Krievijā. Foto no arhīva
© Sputnik / Кирилл Каллиников

Saskaņā ar Krievijas ĀM datiem, Latvijā 1. janvārī Krievijas prezidenta vēlēšanās reģistrēto vēlētāju skaits sastāda 63 tūkstošus cilvēku.

Krievijas prezidenta vēlēšanas notiks 18. martā. Saskaņā ar Konstitūciju, valsts vadītājs tiks ievēlēts uz sešu gadu termiņu ar vienlīdzīgu un tiešu vispārēju slepenu balsošanu. Krievijas prezidenta amatam pretendē astoņi cilvēki: sergejs Baburins (partija "Krievijas Vistautas savienība"), Pāvels Grudiņins (KFKP), Vladimirs Žirinovskis (KLDP), Vladimirs Putins (pašizvirzīšana), Ksenija Sobčaka ("Pilsoņu iniciatīva"), Maksims Suraikins ("Krievijas komunisti"), Boriss Titovs (Izaugsmes partija), Grigorijs Javlinskis ("Jabloko").

Pēc temata

Krievijas vēstniecība: Latvijas ĀM neizdosies traucēt Krievijas prezidenta vēlēšanām
Krievija lūdz Latviju sadarboties KF prezidenta pirmstermiņa vēlēšanu organizēšanā
Krievija 2018. gadā: Putina pārvēlēšana un pasaules čempionāts. Kas vēl?

Galvenie temati