07:35 29 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1670
  • RUB91.8152
Krievijā
Saņemt īso saiti
154

Neviens no Rietumu pašreizējiem līdzekļiem un perspektīvajiem projektiem nevar stāties pretī raķešu kompleksiem "Iskander M", paziņoja konstruktors Valērijs Kašins.

RĪGA, 15. februāris — Sputnik. Rietumvalstīm nav līdzekļu, kas varētu stāties pretī Krievijas operatīvi taktiskajiem raķešu kompleksiem (OTRK) "Iskander M", paziņojis "Mašīnbūves konstruktoru biroja" galvenais konstruktors Valērijs Kašins, informē Sputnik Lietuva.

Viņš uzsvēra, ka raķesu kompleksi ir efektīvs bruņojums, kas spēj trāpīt mērķī ar "ķirurga precizitāti".

"Reāli Rietumos no tā, kas mums ir zināms, un no tā, ko viņi anonsē kā perspektīvu, pagaidām nav tādu pretspara līdzekļu," — pastāstīja Kašins programmā "Militāro darbu pieņemšana" telekanālā "Zvezda".

Konstruktors pastāstīja, ka "Iskanders M" var pārvarēt pretinieka pretraķešu aizsardzības (PRA) sistēmu, taču nepastāstīja sīkāk, kā tas notiek.

"Vārdi ir pārāk nopietni, lai tos teiktu bez pamata. Es negribētu sīkāk izteikties šajā jautājumā, taču, ticiet man, tā tas ir," — uzsvēra Kašins.

"Iskander M" izstrādes zinātniski tehniskās nodaļas priekšnieka vietnieks Valērijs Drobinoga paskaidroja, ka raķešu kompleksu iespējams aprīkot arī ar virsskaņas raķetēm, kas attīsta ātrumu līdz sešiem mahiem, tātad, seškārt pārspēj skaņas ātrumu. Pie tam saglabājas raķetes vadāmība un precizitāte, viņš teica.

Iskander M izvietošana
© Sputnik / Павел Лисицын

Iepriekš kļuva zināms, ka Krievija dislocējusi Kaļiņingradas apgabalā operatīvi taktiskos raķešu kompleksus (OTRK) "Iskander M", kuri spēj precīzi trāpīt mērķi līdz 500 kilometru attālumā.

Pentagons paziņoja, ka "Iskanderu" dislokācija ir destabilizējošs faktors, ņemot vērā raķešu kompleksa uzbrukuma iespējas un nelielo attālumu līdz NATO sabiedrotajiem.

Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs atzīmēja, ka Maskava nevienam nedraud, taču tai ir suverēnas tiesības izvietot bruņojumu savā teritorijā pēc savas izvēles. 

Pēc temata

Lietuva uzskata Kaļiņingradu par "kaulu Eiropas aizsardzības sistēmas kaklā"
Krievija pieņēmusi lēmumu par "Iskanderu" pastāvīgu dislokāciju Kaļiņingradā
Krievija atjaunos aviācijas pulku Baltijā un apbruņos to ar jaunākajiem Su-35
El País: Krievijai ir pamats just draudus

Galvenie temati