03:51 21 Marts 2019
Tiešraide
  • USD1.1354
  • RUB73.0040
Krievijas senators Aleksejs Puškovs

Krievijas senators komentējis Moldovas ideju "izstādīt rēķinu" Krievijai par "okupāciju"

© Sputnik / Vladimir Fedorenko
Krievijā
Saņemt īso saiti
68

Iepriekš Moldovas parlamenta spīkeris Andrians Kandu pārmeta Krievijai starptautisko tiesisko normu pārkāpumus un vēstīja, ka iecerējis pieprasīt no Maskavas miljardiem dolāru par Piedņestras "okupāciju".

RĪGA, 21. janvāris — Sputnik. Krievijas senators Aleksejs Puškovs komentējis Moldovas nodomu "izstādīt rēķinu" Krievijai par Piedņestras "okupāciju", vēsta RIA Novosti. Politiķis ir pārliecināts: šie mēģinājumi ir lemti neveiksmei.

"Moldovā vēlas saņemt no Krievijas miljardus par mītisko "Piedņestras okupāciju"? Tipiska parazītu loģika: izdomāt ieganstu un bļaut "dodiet naudu"! Neveiksmei lemti mēģinājumi. Labāk lai nedomā. Tā var visu Krievijas tirgu zaudēt un palikt pavisam bešā," — viņš paziņoja savā lapā Twitter.

Iepriekš Moldovas parlamenta spīkeris Andrians Kandu pārmeta Krievijai starptautisko tiesisko normu pārkāpumus un vēstīja, ka iecerējis pieprasīt no Maskavas miljardiem dolāru par Piedņestras "okupāciju".

Piedņestra, kurā lielāko daļu iedzīvotāju (60%) veido krievi un ukraiņi, centās panākt izstāšanos no Moldāvijas PSR jau pirms PSRS sabrukuma, bīstoties, ka Moldāvija varētu pievienoties Rumānijai. Pēc 1992. gada Kišiņevas nesekmīgā mēģinājuma atrisināt problēmu ar spēku, Moldovas valdība faktiski vairs nekontrolē reģiona teritoriju.

Patlaban neatzītās Piedņestras Moldāvijas Republikas teritorijā atrodas Krievijas bruņoto spēku operatīvā grupa, kuras galvenais uzdevums ir miernešu misija un munīcijas noliktavu apsardzība. Turklāt mieru konflikta zonā uztur kopīgie miernešu spēki, ko veido Krievijas, Piedņestras un Moldovas karavīri, kā ari desmit militārie novērotāji no Ukrainas.     

Pēc temata

Krievijas Valsts dome – Kijevai: ja jau okupācija, tad atdodiet pusi Ukrainas
Kāda bija latviešu attieksme pret okupantiem: Latvijas prezidenta neērtie jautājumi
Krievijas senators atgādināja Baltijas valstīm par to atrašanās jēgu PSRS sastāvā
Okupācijas zaudējumu aprēķinu komisija pērn izlietojusi 35 000 eiro

Galvenie temati