16:52 16 Janvāris 2019
Tiešraide
  • USD1.1424
  • RUB76.6722
Maskavas metropolitēna tunelis

Latvieši vēlas ķerties pie Maskavas metro dizaina

© Sputnik / Евгений Самарин
Krievijā
Saņemt īso saiti
52

Kopumā dalībai divu Maskavas metro staciju arhitektoniskā izveidojuma konkursā iesniegts 51 pieteikums.

RĪGA, 17. janvāris – Sputnik. Speciālisti no Latvijas vēlas ķerties pie Maskavas metro staciju dizaina izveidošanas un piedalās Maskavas celtniecības kompleksa izsludinātajā konkursā.

Kopumā organizatoru komiteja saņēmusi 51 pieteikumu dalībai Maskavas metropolitēna Lielā riņķa līnijas staciju "Nagatinskij zaton" un "Kļenovij buļvar" arhitektoniskā izveidojuma izstrādes atklātā starptautiskā konkursā, tiek ziņots Maskavas celtniecības kompleksa mājaslapā.

No 51 pieteikuma 10 ir no starptautiskiem konsorcijiem, kuri iekļauj speciālistus no Argentīnas, Lielbritānijas, Ungārijas, Izraēlas, Itālijas, Latvijas, Nīderlandes un Ukrainas.

Tāpat konkursam pieteicas komandas no astoņām Krievijas pilsētām.

Pirmajā posmā profesionālā žūrija, balstoties uz pieteikumu, portfolio un eseju izvēlēsies piecus finālistus katrai no stacijām. Otrajā posmā konkursanti izstrādās detalizētas "Nagatiskij zaton" un "Kļenovij buļvar" staciju izskata koncepcijas. Desmit konkursa finālisti tiks noteikti 22. janvārī. Konkursa rezultātus plānots apkopot šī gada 17. aprīlī.

Jaunās metropolitēna riņķa līnijas posmu no "Delovoj centr" līdz "Petrovskij park" plānots atvērt tuvākajā laikā, plānots, kā visi darbi tiks pabeigti 2020.-2021. gadā.

Pēc temata

Maskavas metro palaiž vēsturisku futbola vilcienu
Būvēt tā, lai nekur nepilētu. Maskavas metro aizsākums

Galvenie temati