21:14 22 Oktobris 2018
Tiešraide
 • USD1.1494
 • RUB75.0427
Siers

Krievija atgrieza Latvijai kravas mašīnu ar sankciju sieru

CC BY 2.0 / flickr / Kelly Hau
Krievijā
Saņemt īso saiti
96

"Rosseļhoznadzor" darbinieki kādā no kravas mašīnām atklāja 13 tonnas Dānijā, Vācijā un Austrijā ražotā siera, kravu atgrieza nosūtītājam Latvijā.

RĪGA, 10. janvāris – Sputnik. Brjanskas un Smoļenskas apgabalu "Rosseļhoznadzor" pārvalde atgrieza nosūtītājam Latvijā 13 tonnu siera partiju, tiek ziņots dienesta mājaslapā.

Vācijā, Dānijā un Austrijā ražotais siers sekoja tranzītā uz Uzbekistānu. Taču, saskaņā ar Krievijas valdības 07.08.2014. rīkojumā minēto sarakstu, tajā iekļauto preču ievešana un tranzīts caur Baltkrievijas robežkontroles punktiem ir aizliegti.

Iepriekš Sputnik Latvija paziņoja, ka Polija, Latvija un Lietuva kļuvušas par līderiem pēc aizliegto preču ievešanas Krievijā. Kopumā gada laikā uz Krievijas robežām tika aizturēti 10 tūkstoši tonnu sankciju produkcijas.

Krievija ieviesa pārtikas embargo 2014. gada augustā. 6. augustā Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstījis rīkojumu, kas aizliedz importēt Krievijā noteiktus lauksaimniecībā un pārtikas preces, kā arī izejvielas no valstīm, kas atbalstījušas pret Krieviju vērstas sankcijas: ASV, ES dalībvalstīm, Kanādas, Austrālijas un Norvēģijas.

Rezultātā tika aizliegti piena produkti, gaļa, desas, zivis un jūras veltes, dārzeņi, augļi. 2017. gadā muitas kontrolpunktos aizturēti aptuveni 10,1 tūkstoši tonnu sankciju produkcijas — tas ir 1,7 reizes vairāk, salīdzinot ar pērno gadu. Kontrabandisti izgudro jaunus veidus preču pārvietošanai pāri robežai, lietojot ne tikai viltotus dokumentus, bet arī noformējot "sankciju pārtiku" kā tranzītpreci ievešanai citu valstu teritorijās.

Pēc temata

Vairāk nekā 30 kilogrami spāņu vītinājumu sadedzināti uz Latvijas un Krievijas robežas

Galvenie temati

 • IKEA veikala atklāšana Rīgā

  Jau tuvākajos mēnešos Latvijas iedzīvotājiem radīsies iespēja pasūtīt internetā zviedru kompānijas IKEA preces.

  7
 • Vakcinācija

  Vakcīnu skaits ir pietiekams bērniem un steidzamajām injekcijām cilvēkiem, kuri saskārušies ar slimniekiem, taču plānveida vakcīnas pieaugušajiem nāksies atlikt.

  4
 • Krievijas Raķešu un artilērijas zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis Konstantins Sivkovs

  Rietumi tic, ka Krievijā drīz sāksies "krāsainā" revolūcija un, aizbildinoties ar humāno operāciju, būs iespējams sākt dabas resursiem bagātās valsts okupāciju, uzskata Krievijas Raķešu un artilērijas zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis Konstantins Sivkovs.

  41