22:45 24 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Krievijā
Saņemt īso saiti
37

Starptautiskā Slēpošanas federācija pieņēmusi lēmumu, kas tika prognozēts jau iepriekš - Visi SOK diskvalificētie Krievijas slēpotāji atstādināti no sacensībām, taču patlaban netiek plānots atstādināt Krievijas Slēpošanas federāciju.

RĪGA, 30. decembris – Sputnik. Visi 11 Krievijas slēpotāji, ko iepriekš diskvalificēja Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) komisija Denisa Osvalda vadībā, ir atstādināti no Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) organizētajām sacensībām, paziņots FIS preses relīzē.

Bobslejs
© Sputnik / Владимир Астапкович

Iepriekš Denisa Osvalda komisija uz mūžu atstādināja no Olimpiskajām spēlēm 11 slēpotājus no Krievijas par antidopinga noteikumu pārkāpumu 2014. gada Olimpiskajās spēlēs Sočos. Pēc tam FIS paziņoja, ka no sacensībām uz laiku tiek atstādināts Aleksandrs Ļegkovs, Jevgeņija Belova, Aleksejs Petuhovs, Maksims Viļegžaņins, Jevgeņija Šapovalova, Jūlija Ivanova, Anastasija Docenko un Jūlija Čekaļeva.

Novembra sākumā Aleksandram Ļegkovam tika atņemta zelta medaļa par uzvaru maratonā (50 km) un sudraba medaļa par otro vietu stafetē, bet Viļegžaņinam – trīs sudraba medaļas, kas izcīnītas Sočos.

Preses relīzē sniegta informācija, ka 22. decembrī FIS atstādināja vēl trīs sportistus: Ņikitu Krjukovu, Nataļju Matvejevu un Aleksandru Bessmertnihu. Arī viņi uz mūžu atstādināti no dalības Olimpiskajās spēlēs, un viņu rezultāti, kas iegūti Sočos 2014. gadā, ir anulēti.

Pēc temata

Olimpiāde bez Krievijas. Gaišredzīgs feļetons
Krievijas Olimpiskās komitejas vadītājs uzskata, ka SOK lēmums pieņemts spiediena ietekmē
Krievijas sportistu paziņojums par dalību 2018. gada Olimpiskajās spēlēs
"Sīkums, bet patīkami": sociālie tīkli par Krievijas atstādināšanu no Olimpiādes 2018

Galvenie temati