11:15 23 Jūnijs 2018
Tiešraide
  • USD1.1648
  • RUB73.5314
Krievijas atomzemūdene. Foto no arhīva

Mediji: Krievijas atomzemūdenes "pazudīs" no pretinieka radariem

© Foto: Bellona Foundation
Krievijā
Saņemt īso saiti
101

Mediji informē, ka, pateicoties jaunākajiem Krievijas izstrādājumiem, tās atomzemūdenes būs gandrīz nemanāmas hidroakustiskajām stacijām.

RĪGA, 15. augusts — Sputnik. Krievijas jaunākās "Borei A" un "Jaseņ M" tipa atomzemūdenes būs gandrīz nemanāmas hidroakustiskajās stacijās — zemūdeņu identifikācijas galvenajos līdzekļos, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz avīzi "Izvestija".

Unikālā iespēja radusies, pateicoties Krievijā ražotajiem beztrokšņa hermētiskajiem sūkņiem. Iepriekš zemūdenes tika aprīkotas ar Moldovā ražoto uzņemuma "Gidrotehnika" produkciju.

Sanktpēterburgā notika Krievijas JKF dienas parādes mēģinājums
© Sputnik / Александр Гальперин

Katras zemūdenes konstrukcijā iekļauti desmitiem sūkņu. Faktiski tā ir zemūdenes "sirds" un "asinsrites sistēma". Tie nodrošina šķidruma cirkulēšanu reaktorā, torpēdas aparātu uzpildi ar ūdeni pirms šāviena, atbild par iegrimšanas un uzpeldēšanas procesiem. Taču to darbībā radītais troksnis ir galvenais atomzemūdenes demaskēšanas faktors — to "dzird" pretinieka hidroakustiskās stacijas.

Jaunos sūkņus izstrādājis un laiž klajā uzņēmums "Lāpstiņu hidrauliskās mašīnas". Izstrādājuma īpatnības ir slepenotas, jo tieši tās nosaka konkrētās zemūdenes "portretu". Zinot šos parametrus, zemūdeni iespējams bez grūtībām identificēt dabisko trokšņu fonā.

Pēc temata

Krievijas kara jūrnieki izvērsuši zemūdens interneta tīklu, informē mediji
Krievijas atomkreiseri cērt jaunu logu uz Eiropu
Krievijā tiek būvēta gigantiska zemūdene zinātniskajiem mērķiem
Krievija būvēs kuģi radioaktīvo atkritumu novākšanai Arktikā

Galvenie temati