01:52 19 Decembris 2018
Tiešraide
  • USD1.1377
  • RUB76.1678
Mimosa hostilis

Krievijā aizliegta mimoza

CC BY 2.0 / Drewpiter / Mimosa Hostilis/Jurema
Krievijā
Saņemt īso saiti
88

Krievijā aizliegs mimosa hostilis un vēl 13 narkotiskās vielas.

RĪGA, 24. jūlijs — Sputnik. Narkotisko vielu saturošu augu mimosa hostilis un vēl 13 narkotisko vielu aizliegums stāsies spēkā 25. jūlijā, informēja RIA Novosti Krievijas Iekšlietu ministrijas oficiālā pārstāve Irīna Volka.

Pēc viņas teiktā, aizliegums ieviests ar valdības rīkojumu, ko izstrādājusi IeM Galvenā narkotiku apkarošanas komiteja.

"Ar valdības rīkojumu vielu sarakstos, kas paredzēti kontrolei Krievijas Federācijā, tika iekļautas 13 jaunas psihoaktīvas vielas, kā arī narkotisko vielu saturošs augs mimosa hostilis, kas satur psihoaktīvu vielu dimetiltriptamīnu (DMT)," — teica ministrijas pārstāve.

Viņa paskaidroja, ka iepriekš auga apgrozījums netika kontrolēts, tādēļ internetā parādījies pieprasījums pēc tā sēklām.

Turklāt Krievijā "par mimozu kļūdaini sauc dažādas akācijas šķirnes, kam nav nekāda sakara ar aizliegtu augu," — piebilda Volka.

IeM pārstāve arī pastāstīja par divām jaunām vielām, kas fiksētas kopš gada sākuma narkotiku tirgus monitoringa laikā. Tie ir opioīdu analģētiķi U-47700 (saskaņā ar pētījumiem, 7,5 reizes stiprāki nekā morfīns) un furanilfentanils (heroīna analogs Ķīnā). Tie atzīti par narkotiku analogiem, un to apgrozījums Krievijā aizliegts.

Pēc temata

Neviens nevarēs apturēt Filipīnu prezidentu cīņā ar narkotikām
Krievu zinātnieki izstrādājuši zāles pret narkotisko atkarību

Galvenie temati